Me läksime hommikul jalutama ja sattusime erinevate loomade kogunemispaika. Siin oli, hirveke, hunt, saarmas vist, ja rebane hiilimas.

Edasi jalutades, sattusime silmitsi Jääaja Keskuse trepil laiskloom Sidiga.

Kuulu järgi, käib ka Jääaja keskuses, vilgas jõulutoimetamine ning peaks leiduma huvitavaid jõuluprogrammi kaasatud tegevusi. Kuna, me pole huvitatud, iga nina eest kümme raha välja käima, siis sel aastal, me jätame detsembrikuul selle keskuse külastuse vahele.

Aga, me leidsime Saadjärve kaldalt hoopis, teistmoodi ja isevärki tegelase. Palju etema kui Sid, kes muideks, näeb küll ehtne välja, kuid kes 100% puidune.

Päris ehtne oli aga hoopis poni ja tema tore peremees, kelle sorav ja muhe suhtlusviis, väga vabalt ka lapsed ennast tundma pani. Poni ja peremees, tulid värsket Saadjärve õhku ja imelist vaadet nautima ning muhedat jõulusõitu pakkuma huvilistele põhja Viljandimaalt.

Tundub, et neilgi tegusad detsembrikuu päevad. Eile Alatskivil, täna siin, järgmine nädalavahetus, hoopis Tallinnas. Siinne vankrisõit, pikkusega….mitte päris Tartusse, aga….umbestäpselt kilomeeter ikka ja küsiti 3 eurot per laps.

Lapsed lustisid täiega. Ja muljetamist jätkus, veel mitmeks tunniks. Pärast vankrisõitu tänasime poni patsutuste ja porganditega, mis enne kodus taskusse torkasime.

Kui kedagi huvitab, siis ka nemad tulevad sünnipäevadele ja üritustele. Facebookist leiab Taavi ponid, kontaktid ja kõik muu, mis vaja 🙂

Pärast läksime tuppa tagasi, tegime teise advendi lõunaks vorstipitsat rohke juustuga. Tomati- kurgi salatit ja paneerisime kana, nii klassikalisel kui pisut teistmoodi. Proovisime merevaigu sulajuustu paneeringut.

Ka paneeritud kana, maitseb hästi Maidu Kastmete vaarikakastmega. Tõepoolest, see kaste mekib hea, nii soolastele kui magusatele roogadele.

Õpetasin lastele, kuidas tuleb lugeda koolis kohustuslikku raamatut. Kuidas käigu pealt valmistuda ka raamatu jutustamiseks. Märksõnade kaart, piltlikult.

Igatahes, pärast vankrisõitu, poni patsutamist, maitsvat õhtusööki, saabus lõunauni, pisikesele poisile juba enne, kui pea patja puutus.Sel ajal, kui tema magas, õppisid kõik teised homseks oma koolitükke.

Pärast uinakut vaatasime telekat, mängisine pulgakommi leidmise mängu. Vaatasime taustaks paar multikat ja otsisime ideid, kuidas pidada pisema piiga sünnipäeva veebruarikuus.

Ideid, kuidas võiks pidada 6- aastaseks saava tüdruku sünnipäeva? Kui on mõni äge mängutuba, siis võib pakkuda, kuid…hakkame, kuidagi välja kasvama nendest massiüritustest sünnipäevadel. Võib olla kodus,….nii nagu mõistlik oleks, kus sünnipäevalaps oma sõpradega konkreetselt lustib, torti sööb ja pereliikmed mänge läbi viivad.

Ühesõnaga, ilusat 2.adventi 💕

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.