Eelmisel aastal anti avapauk meie küla esimeseks ühiseks traditsiooniks – avatud õuede raamas avatud kogukonna elanikke väravad ja hoovid. Eelmisel aastal pidime osalema meiegi aga siis vajus peale see koroona laine ja nii see soiku jäigi. Samas teised kogukonna liikmed, kes olid pikemalt teemasse süüvinud ja rohkem ettevalmistusi selleks puhuks teinud, olid julgemad ja tegid selle esimese kogukonna liikumise ürituse teoks. Kuna üritus läks eelmisel oodatust paremini, siis sel aastal alustati mõttetööga juba varakult ja nii toimus ka ettevalmistustööd ilmselt sujuvamalt ja kõrvaltvaatajana – väga hästi korraldatud või läbimõeldud päev tegevuste poolest.

Ma tunnistan ausalt, et hommikul oli mul endal nii palju tegemist ja kõik eelbroneeritud oma teismeliste sulest ilmunud “Kodukoha pärimused” pakkimine ja üle andmine. Siinkohal mainin, et viimased viis raamatut, otsivad veel koduriiulit 😉

Ja projekt “Kõnd on lahe” ettevalmistused on käimas…

Aga pisemad piigad koos eakaaslastega käisid erinevates hoovides, kus nad kogusid kokku viis erinevat templit, mängisid muruplatsill puupalli, osalesid auhindadega tasustatud võistlusmängudel, meisterdasid rinnamärke ja õhtul said osaleda loosi tõmbajatena auhindade väljaloosimises. Ka nad ise võitsid terve oma tiimiga priipääsme Jääaja keskusesse, värviraamatu ja pehme mammuti mänguasja, mis leplikult omavahel kenasti ära jagati. Minu meelest oli see väga kogukondlik üritus, mille lõpetas õhtune välikino vaatamine kivipargis. Isegi lapsed olid lubatud ja oodatud vaatama.

Loodetavasti on see jätkusuutlik ja jätkuv traditsioon ja toimub ka järgnevatel aastatel. Meie pere tänab korraldajaid vahva ja elamusrikka päeva eest.

admin Puhkusejutud