Seoses sellega, et väike põnn õpib maailma ja hoovi avastama oma pisikestel jalgadel. Ta tahab minna, astuda, katsuda ja maitsta kõiki neid kivikesi, mis aga enam liivakastis ei asu.

Ma tean, et me maja ees, keldrimäe taga ning mänguväljaku taamas, asetseb korvpalliplats. Selle suve alguses, kerkis sinna ka rulapark. Tean, et lapsed istuvad, või sõidavad seal ratastega, sealt kostub naljakilkeid ja palli põrgatusi, mõnikord hilistel tundidelgi. Me, väänikud, käivad seal tihti. Täna, sattusin mina sinna ülepika aja ja pidin määratlema ümber korvpalli platsi definitsiooni. Mõtlesin, et plats nagu asfalt kattega plats ikka.

Tegelikult, on see ääretult suure kasutusvõimalustega plats, kuhu mahuvad korraga mängima, nii suured, kui väikesed. Emad, isad ja teismelised. Tõepoolest nö skate pargis saavad oskuseid proovile panna rulatajad, oskajad ka ratastel. Kes loobib korvpalli, kes sõidab rattaga ja kes teeb niisama aega parajaks. Muru peale on paigaldatud pinksilaud ja isegi valla poolt paika pandud korralik istepink.

Avastasin, et küla vahel on vähemalt üks vahva emme, kes ei pea paljuks, ka teiste lastega mängida, kellel on ääretult ilusad numbrid ja kunstiline anne. Igatahes, selline mäng siis, kus kõigepealt joonistatakse asfaldile kriitidega tee piirjooned, teekatte märgistused ja ülekäigurada. Mööda teed, joostakse, kõnnitakse, või sõidetakse rattaga. Siis joonistati kohvik ja kohviku nänn: jäätis, mahlajook kõrrega, võileivad, maasikad ja märgistati hinnaga, nt 1- 15 eurot. Müügiletile nurruma sai joonistatud kollane kass, müügihinnaga 5 eurot . Iga jooksja, kõndija või rattur, kes kohvikusse sattus “ostis” meeldiva toote, tasudes eurosummale vastava käteplaksuga. Ehk kui ostsid, jäätise, mille hinnaks 2 eurot, lunastasid ostu kahe käeplaksuga ja võisid edasi sõita. Hea viis, kuidas mitmeks tunniks laste huvi mänguliselt köita.

Kriitidega saab joonistada ka keksu ruute, õpetada lastele vanakooli keksu. Või mängida trips traps trulli. Asfaldi kriidid ja asfalt annab võimaluse piiramatu lustile eelduse, kasuta vaid oma fantaasiat.

Siis tuleb vihm, mis platsi puhtaks peseb ja uueks päevaks, on uus must tahvel uute mängude ootel.

Platsil on pehme asfalt, ka kõige pisemad jalad, võivad tatsuda, kartmata sügavaid kriime saada.

Seega õue õue lustima 🙂

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.