Tundub, et see on selline ajaga saabuv tarkus, mis jõuab kohale, siis, kui oskad teadlikult mõelda ja oma head asjad, tunded, ja kaaslased sõnadesse panna.

Sul on kogu aeg see olemas. Lastenaer, kallikäed, väiksemad ja suuremad krutskid- pahandused, üksmeel ja kuigi omadega tülitsetakse, hoitakse siiski kokku. Vahel pead, nende jamasid klaarima, kuid kui lapsevanem oma lapse õiguste eest ei seisa, siis kes veel?

Väikene, laps, leiab oma õnnelikuse, rahulikkuse väga lihtsates asjades. Sobib, kilekott, uus klots või tavaline paberkarp, et tegevust jaguks tunniks ja rohkemgi veel. Need rahulolevad, silmad, muigvel ja naerukilked, sest lihtsast asjast. Sära toovad silma õed- vennad, emme hopsti ja suure venna kaisu.

Ja tõepoolest, kui teadlikult mõelda, kustutades, ära selle asjatu müra oma ümbert ja sodimõtted oma peast. Loobudes, pidevalt helendava ekraani vahtimisest.

Siis, piisab soojast kodust (ei pea olema, teab mis peen elamine, ega maja), kodutehtud ja armastusega valminud toidust, privaatsusest, turvalisusest. Oma perekonna kallid, traditsioonid. Vanavanemad.

Piisab, kui saad ärgata hommikul, ilma kuhugi ruttamata, pühapäeva hommikul, õppida kiirustamata kooliasju, kulgeda hommikukohvi taga, imetleda köögiaknast vaadet järvele ja üle raagus latvade.

Kuuled öösel, kuidas neli marakratti nohistavad, või koer köögis unenäos jäneseid jahtida siblib. Näed, kuidas, läbi une, pisem härra, naeratab ja teki jalahoobiga teise voodinurka saadab. Või keerates, sulle oma pisikesed varvad nina alla lükkab. Toas on soe. Oled lõpetanud just hea raamatu. Kustutad siiani lõhnava küünla, ja tead, et hommikul, maksimaalne taks on 8.00, kuid parim äratus on, kui terve kamp su voodisse potsatab ja vaikus jutuvadinaks muutub.

Ja seda kõike ongi õnnelikuks ja rahuloluks vaja. See on SEE, mis loeb. Nii, lihtne see ongi.

Armastus loob pere. Pere loob armastuse💕

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.