Plikad kutsuti täna oma sõpradele külla Põlvasse. Sõbrad elasid päris pikalt meiega samas külas, siinsamas järve äärses külakeses. Siin nad kolisid ära ja plikade rõõmuks on suhtlemine alles jäänud. Päris paljud sõbrad on meil siin vahetunud. Läinud ja mõnedega on kontaktidki kadunud. Mõneti, on jäänud osad ärakolinud lapsed teretuttavaiks, kui suve- sõbrad, kes suviti suurlinnadest või mujalt vanavanematele külla tuuakse.

Tänasesse jätkus muidugi draamat ka. Poolel teel Põlvasse, saatis dpd kuller sõnumi, et soovib just täna tuua mulle ammutellitud paki. Ning paki kohaletoimetamise aja muutmise link, andis vaid errorit. Minu õnneks ja kulleri asjatut kilomeetrite mõõtmise päästis jällegi minu hea sõber ja naaber, kes oli nõus kulleri tulekut ootama ja paki vastu võtma. Taaskord, tänud kullerile, kes kenasti asjast aru sai ja paki ilma probleemideta talle üle andis.

Teine draama puudutas seda keeleneeti, mis lõpuks paranenud ja täitsa kenaks ehteks saanuna lapsele ehmatuse tekitas.Jäätist limpsides kadus kõhtu ka keeleneedi kuulike. Õnneks dr Google ütles, et see on tavaline ja nii juhtub ka pikaaegsetel kandjatel. Tuleb loomulikul teel välja ja kahjustusi ei tekita.Augustaja helistas ka kenasti tagasi ja kinnitas dr Google sõnu. Kui kuulike kaob kõhtu, siis pulk tuleb ise eemaldada, sest selle allaneelamine võib tekitada juba probleeme. Õnneks otsustas piiga, et ta rohkem ei tahagi, vaatab kunagi hiljem…Tore, minu meelest on hea õppetund, kogeda,et kõik mis teistmoodi ei ole alati sama hea. Ajakirjas keegi ei reklaami ju, mis kõrvalmõjud kestavad keele needistamisel ja kuidas teeb eluolu keeruliseks päris mitmeks päevaks.

Jah, tore, et sai omale keeleneedi tehtud ja tore, et sellise õnneliku juhuse tõttu, ei pea kasutama liigseid veenmisvõtteid needi eemaldamiseks 🙂

Igatahes sõpradel olid külas nende naabrite tüdrukud ja nii oli veelgi põnevam mängida. Mida kõike nad ära ei õppinud, näiteks banaanikulli mängimine ja tuletati meelde vana kükikull. Raadiosaatjatega peitus ja vanakooli trihvaa. Väga põnev, et ka täna ei olnud nutiseadmetel sõprade mängudes erilist kohta. Liivakast, koduõu ja batuut. Palju jäätist ja mahlajääkuubikuid. Tahtsime ka kohalikku järve varvast kasta aga meie suureks üllatuseks oli järvest vesi välja lastud.

Aga mis oli põnev märkamine või seos, et enamus majad asuvad kusagil nõlval või keset nõlva. Nagu põlve peal.😃

Igatahes minu sõbrakesed väsisid külaskäigust nii ära, et magasid terve tee koju. Õhtul üks pisike vennike puges ise oma voodi ja teatas, et homme jälle poistele külla 😃

admin Puhkusejutud