Sügis tähendab, seda, et ilm ja inimesed on maha rahunenud. Kõik toimetavad omakeskis, naudivad iseenda mõtteid ja omasoodu kulgemist läbi aja ja mööda oma rada. Ka tormid veeklaasis, rannas on maha rahunenud, ja eluolu kulgeb jälle omasoodu edasi.

Ma ei saaks öelda, et mind mingid asjad ei häiri. Häirivad ikka. Näiteks sellised asjad, kuidas keegi oma mõtete pähe, kirjutab ülipikki postitusi, mida oma nime alt esitada. Postitused, mis peaksid sisult väljendama selle inimese vaatenurka ja suhtumist ümbritsevasse või tema oma peresuhetesse. Aga see on vaid jutt, lehekülg, lehekülje järel, aga millega see haakub, kui sõnad ja kirjutatu paberil on risti vastupidised tegelikkusele. Vahel, tahaks tema sõnavõttude alla kommenterida, et kust võib leida originaali, mis on tema mõtete aluseks. Aga, ma pole seda kunagi, teinud, sest…. ei tasu vaeva, oma hingerahu häirida, mõeldes, et see talle endale oluline tähelepanek võiks olla. Sest, tegelikult, ma ei oota ka, et ta tuleks ja loeks siit midagi, mis meeldib ja siis oma lehele pahupidi keeratult, oma mõtetena esitleb.

Täna on meil peres sünnipäev. Tõime koju lilli, joonistasime kaardi ja tegime sünnipäevalaua. Ning tõime, konkreetse sünnipäeva tordi kohviarmastajale sünnipäevalapsele. Toorjuust. Kohvimaitselise moussega. Muud kingid on salajased ja avalikustamisele ei kuulu😊😀

Üks meist käis täna Sangastes leivanädalal, rukkileiba maitsmas ja ekskursioonil Sangaste lossis. Homme, läheb teine räätsadega rabamatkale ja kolmas saab lasteaias küpsetada õunakooki. Seega põnev.

Minu jaoks on sügis päral. Järsku on vahtrad kollased ja värvilisi lehti igalpool.

Nii toas, kui õues.

Apollost saadeti terve virn head lugemist ja poest allahindlusega mitu kasti teed, vihmasteks tudu- lõunateks varutud. Kummelit ja mett.

Koolivaheajaks pakuti, päris head võimalust, krussi keerdunud närvirakud, sirgeks triikida.

Homme, kavatsen ma uue ahju järgi testida, alustada uue raamatu kirjutamisega ning järgmise etapiga, võõrutamaks poja imetamisepausidest. Või peaks enne harjutama, pigem oma voodiga?

Minu jaoks on sügis päral. Kuldne, rahulik, teadmisega, et inimesed mu ümber on head.

Teadmisega, et niipalju, kui on inimesi, on erinevaid arvamusi. Hinnanguid ja viise, kuidas midagi teha, avastada. Minul on mu oma tee ja viisid. Me oleme hingest rahul, sest oskame teha hingele pai.

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.