Päriselt. No mis on? Seni, ma olen seda plaadilt, kuulanud, raadiost või telekast, sest, mõnele kallile inimesele, või paarile sõbrale tutvusringkonnast läheb hästi peale. Aga mina? Hehee, ilmselgelt mitte. Aga kuna me täiskasvanutena ja lapsevanematena ei saa omakeskis palju aega veeta, siis tundus loogiline samm minna kontserdile, mille piletid kaasa tegelikult juba pool aastat tagasi on ära ostnud.

Lapsehoidmisega tekkis alguses probleem, kuid õnneks olid väiksed tüdrukud, koos tädiga nõus väikest vennat hoidma, et emme/issi kontserdile saaks minna. Etteruttavalt olgu öeldud, et nad said sellega suurepäraselt hakkama 💕😀

Aga… kastani tänavalt, vene tänavani, kulus bussiga peaaegu tund. Ummikute tõttu. Siis kõndisime jala Vene peatusest kuni kontserdikohta. Kusjuures Roosi tänava ettevõtlikud noored olid avanud hot dogi, ja õllemüügi ning saiakeste putkad, tõega heade mõtete linn 🙂 Ermi juures ei olnud konkreetseid viiteid väravate kohta, ja vahepeal hakkas tekkima tunne, et – ma lähen tagasi,maeiviitsirohkemkõndida, nagu nii jõuan väravateni, siis öeldakse, et me ei saa marakratiga hakkama, tule tagasi. Õnneks nii muidugi ei läinud.

Läks aga nii, et vaatasin neid inimesi, kuulasin soojendusbände ja ma ei saanud tõega aru, mis on see fenomen või kuidas saab selline müra üldse kellegile meeldida või veel enam 60 000 fänni kokku meelitada 😂 aga siis ma jõin, ära, mulle pakutud ühe gini topsi ja …. mul oli savi….ma olin sõna otseses mõttes purjakil, kuna sõnadest nagunii aru ei saanud, siis ma ei püüdnudki neid kuulda või edastatud sõnumit püüda….aga ootamatult oli see kõik kokku täitsa äge 😀😀

Hea seltskond, head naljad, muusika, mis kõlas kah täitsa hästi😀 ja siis ükshetk kallas mu kaaslane, mu järelejäänud topsist gini välja ja ostis hoopis maitsva ja korraliku õhtusöögi, mida me siis lennuväljal istudes ära sõime. Kui madalale on vaja langeda, et kontserdil maast sööma hakata? Vastus – kõigest maani 😀😀 see on nali, mis purjakil olekust meelde jäi😂

See oli minu meelest kõige ägedam kohting üleüldse 😀 mitte küll see purjakil olemine (see läks enne metallica algust siiski üle)

Istud maas, mõnusa hinnaga, maitsev toit, kohting ilma lasteta, hea seltskond ja muusika. Eks see on ka see, mis kogu seda seltskonda ühendab. Pealegi selline kontsertelamus toob ansamblee justkui fännidele lähemale.

Metallical on sellel tuuril saanud tavaks, et esitab iga kontserdi keskel ühe selle riigiga seotud loo, kus parasjagu esinetakse. Tartus kandsid nad ette Vennaskonna legendaarne hitt “Insener Garini hüperboloid”. Märkimisväärselt kanti see ette eesti keeles ning publik laulis kõva häälega kaasa! 

Ja kokkuvõttes, oli täitsa äge. See muu kraam, nagu rohke kõndimine, valutavad varbad ja mõned matslikud noormehed, kes lakku täis on oma kombed minetanud, umbes linn, on kõrvalnähud ja paratamatus.

Kuid kontsert oli igati äge. Ja kuigi mind Metallica usku ei suudetud pöörata, saan ma aru, sellest fenomenist miks üks üritus, esineja suudab kokku tuua eri rahvusest inimesi.

Kuid nagu ilu on vaatajate silmades, on ka fenomeni leidmine iga vaataja silmis erinev. Mis on metallica fenomen Sinu jaoks? Käisid kohal? Mälestus?

Nb! Samas ma ei saa aru neist inimestest, kes end sigalakku täis joovad ja kuskil kraavis vedelevad. Kas selleks on vaja osta 75 eurost kontserdipiletit?

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.