Eile oli vanavanemate päev. Plikad joonistasid kaardid ja kirjutasid pikad read sisse ka. Mõnus selline hommikune unisus, sasipead ja hommikutee voodisse. Paras unelemine. Aga kuna TERVE laupäevane päev kulus voodite kokkupanekuks ja koristamiseks, siis täna viisime jäätmejaama mitu kotti sodi ja siis põrutasime vanaema juurde õunu korvidesse kokku korjama, sest vanaema teeb mitmendat laari õunamahla. Sõime vanaema pool kringlit ja meie poolt viidud marja kooki ja nautisime värsket õunamahla ja head kohvi, mida vaid vanaema oskab teha. Vanaema pakkus ka isetehtud jäätist, jaa – mugisin ruttu salaja vargsi oma kausikese ära, enne kui näljased lusikad ründavad 😀

Koju tagasi jõudes oli kell sealmaal, et oli vaja esmaspäevaks ära õppida, mis eelneval nädalal õppimata jäid. Matemaatikas oli vaja teha 10 ülesannet – teemaks kuup ja ruumala ja aega kulus selleks rohkem-ega vähem kui 4 tundi ja pool sellest me suutsime lastega riidu minna. Aga jonnimisest pole kasu ja õppida tuleb niivõi naa, sest me uues koolis õpid kas kodus või koolis, kui aru ei saa, siis seni õpid, kuni saad. Enne uue teemaga lihtsalt edasi ei minda.

Õnneks oli ilm metsikult ilus ja seni kuni päike paistis, siis ka ääretult soe ja mõnus. Pisike pähkel sai õues mürada ja tänane hommikune ärkamine oli pisut keeruline. Logistika kippus ka pisut libisema, sest maantee oli teetööliste piiramisrõngas.

Aga kooli ja lasteaeda jõudsid nad kõik täiesti nii nagu pidid 🙂 Ise olin kodus tagasi kell 9.00

Olin seekord ettevalmistatud – hommikupoolik oma tööde ja toimetuste tegemisteks – et vältida õhtul üle sekeldamist. Õpime oma eelmise nädala vigadest. Vahel tuleb aga osata õppida teiste laste vanemate vigadest…ehk siis väikest last, keda harjutad lasteaiaga – lastele tuleb anda puhkepause. Minu jaoks on nii võõras mõelda, kuidas ühe lapse isa ütles lasteaias, et tema proovib oma poega ka nädalavahetusel hoida nö lasteaia reziimis…Meie küll magasime nädalavahetusel täpselt samamoodi nagu eelmistel nädalavahetustel 😀 Ja homme ilmselt on meil terve päev vaba lasteaiast, sest noorem õde läheb homme kunstikooli. Ja täna mõlemad õed naudivad ujumistrenni.

Tuletan siin ühikaaegu meelde. Leidsin arvutist tolle aegse üliläbikedratud muusikaplaadi. 🙂 Päris huvitatud muusikamaitse oli mul tollal 🙂

Praeguseks muidugi paistab asi olevat “pisut” paranenud, Luke Bryan ja muu säärane troonib endiselt…ehk siis muusika on see toon, mis läheb alati peale, kui muusikal on sõnum, mida kuulajani edastada. Luke Bryan on üks nendest vähestest lauljatest, kes lisaks igale heale uuele laulule on vamis saanud laulusisu toetava muusikalise video. Seda tänapäev lihtsalt ei peeta muusikatööstuses vist oluliseks. Aga minu meelest on alati oluline sõnum, muusika, meloodia ja kogu muu pisidetailide kogum ka.

Ahjaa, ja need vanniskäimise õhtud, kui õues on pime, toas on soe, ja pere on laua taga söönud, koergi keras soendab kellegi varbaid. Ja siis kõik kordamööda pesema, mõni meist sooja vahumütsi alt tuleb päris krimpsus kujul välja. mõni pisem pähklike huilgab nagu udupasun merel 😀 Puhta voodipesu vahele pugedes, tuleb uni ruttu, eriti kui on oodata mõnel meist hambahaldjat ja padja alla surutud pihus päeval ära tulnud piimahammas.

Sellised detailid on olulised 😉

Ja tänane päev on taaskord logistikat täis, vahel tundub olema nii sihitu ( organiseeritud) liiklus, et vahel pole suundagi õigelpool sees. Aga mulle täitsa meeldib see omaetee nokitsemise töö aeg, mis siis, et seda on vaid paar tunnikest vaid. Ka niiviisi on kodukontoris päris mõnus 🙂 Ja vahel on ju tore, see töö ka autosse kaasa võtta – uutmoodi mobiilne kodukontor.

Ahjaa, praegu just helistas mulle koolilaps, kes põeb krossijooksu jooksmist, me pole veel harjunud, et on koole, kus õpetajad ei praga õpilastega, kui nad ei jaksa 2 hiiglamatu suurt ringi joosta, vaid on arvestavad õpilaste võimekustega.

Ka sellised detailid on olulised, kus tead et tähtsad on algused ja nii on ka pooleli olevad teed.

Toredat koolinädala algust kõigile 😉

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.