Märgakem ebapüsivust kõiges meie ümber. Ebapüsivus on justkui soovimatu tunne, kuid ometi nii loomulik ning eluks vajalik. Ebapüsivus tuleneb pidevatest muutustest meie ümber, kus miski ei jää püsima.

Iga sekund loob meie elus mingi uue hetke. Mis peamine – ükski hetk ei ole püsiv. Isegi, kui me tunneme suurt vajadust peatada vahel aeg ning jätta teatud hetk meie ellu püsima, ei ole see võimalik. Me võime tunda end kellegagi imeliselt ning soovida, et nii jääkski, kuid mitte miski pole jääv. Kui kindlad me siis milleski või kelleski olla saame? Fakt on see, et ei saagi. Ning see ei ole halb ega kurb, see on lihtsalt elu kirjutamata seadus. Me saame olla kindlad vaid enda olemasolus ning see, millisena me oleme, sõltub samuti vaid meist endist. Kõik inimesed meie elus ei ole jäävad ning nende rollid võivad vahetuda kiiremalt, kui me sooviksime. Mõni inimene tulebki meie ellu selleks, et sealt sama kiirelt välja kõndida. Kõik inimesed ei ole loodud meie elus olema. Kui me seda lihtsat asja mõistame leiame palju vähem kohta pettumusele ning kurbusele, kui kellestki ilma jääme. Pea meeles, et mitte keegi ei saa sulle haiget teha, kui sa ei lase endale haiget teha.

Inimesi, kes meie ellu püsima jääksid on vähe, isegi vanemad ei ole meiegi tavaliselt elu lõpuni. Meie elus on vaid paar inimest, kes väärivad kohta meie kõrval terve elu ning oskavad seda kohta vääriliselt hinnata. Kõik teised tulevad ja lähevad- see on paratamatus, sest kõigil meil on mingisugune roll teineteise elus täita. Me pole loodud jääma teineteise kõrvale kauemaks, kui õppetunnid on õpitud. Seega oleks vale kellesegi klammerduda, ometi on see nii raske.

Ainus, mis sa teha saad, on muutustega kaasa minna ning mitte proovida neid enda elus vältida. Trots, mis tekib, kui miski meie elus muutub, on loomulik tunne meie kõigi jaoks. Kuid pea meeles, et kui kõik muutub kõik, siis muuda kõike. Haara need kiirelt mööduvad hetked oma elus enda kätesse. Naudi kõike siin ja praegu teadmisega, et muutused on elu loomulik osa. Ära tunne nördimust, kui keegi sinu elust välja kõnnib või rolli vahetab – miski sai lihtsalt uue kuju ning nii pidi minema. Valitse oma elu ning tee ise enda elureeglid. Ära lase kellelgi juhtida end paremale või vasakule, kuhu sa pöörata ei sooviks. Ära lase kellelgi endale halvasti öelda. Ära loobu kellegi ega millegi nimel oma unistustest või soovitud asjadest. Ole iga päev parim versioon endast ning õhtul tee endale pai.

Väldi tõsist elupilti, kus kõik peab toimima kindlate reeglite järgi. Proovi mängida ning märka, kuidas sinu ellu saabuvad mängukaaslased. Mitte mängukaaslased, kes sinuga mängiks vaid inimesed, kes oskavad samuti eluga mängida – tantsida üksi kodus, armastada väikeste puudelehtede ilu ning hinnata varajast tõusvat päikest.

Meie elu kulgeb kui jõgi, mis voolab kord ühes, kord teises suunas. Vool aeglustub, siis jälle kiireneb. Nii on elus hetki, mil oled tasakaalukas, teisel hetkel aga otsid iseennast – oled kõhklev, tasakaalutu. Sinus on miski, mis käib Su peast läbi kui tuul, mis kord puhub ühelt, kord teiselt poolt.

Need on Sinu mõtted, mis takistavad Sul muutuda ja olla pidevas arengus. Kuid muutused on sama ilusad kui suveöine taevas, mis ühe hetkega muutub sinisest oranzikas-punakas-kollakaks värvidemänguks. Nii on ka Sinu sisemusega – luba endal muutuda ja su ellu tuleb rohkem värve.

Vahel satun tupikusse ja ei tea kuidas edasi toimida. Olen kohanud ka inimesi, kes on abielus, mis ei tee õnnelikuks, vaid hoopis õnnetuks. Näinud, kuidas tehakse tööd, mis midagi ei paku. Tuttavaid, kes elavad elu, mis ei paku rahuldust, mis ei tee õnnelikuks, vaid hoopis õnnetuks. ning ühel hetkel saab sellest kõigest neil küllalt. Miski pole nii nagu võiks. Pidevalt toimuvad enda sees sisemised võitlused ja ebakõlad – miks minuga, miks, miks ja veelkord miks?

Lõpetame miksimise ja teeme otsuse.

Ole julge oma vanadest harjumustest loobuma – see võib avada uue elutee ukse. Astu julgelt sellest sisse. Selle sammu toel võib meie elu muutuda ühe hetkega. Astuda vanast uksest välja ja avada endale uus uks. Nagu ka Hiina vanasõna ütleb:

“See, kes iga sammu astumist pikalt mõtleb, veedab kogu elu ühel jalal. “

Olemaks õnnelik, julgen muutuda ja julgen olla Mina ISE, mitte ei kanna maski, et kõigile meeldida. Kui suudad muutuda ja areneda, siis pannakse seda tähele ja Su ümbruskond ka muutub. Mida lähemale Sa jõuad oma tõelisele minale, seda rohkem asju hakkab Su ümber muutuma. Inimesed on meie ümber just sellised nagu meie ise.

Märkan, avanen, olen. Armastan.

Ma võin näha roosi avanemist, kuulda vaikuse murdumist, näha kuidas vihmapiisad mööda akent alla libisevad. Võin tunda inglite puudutust oma elus. See kõik tuleb sellest, et suudan muutuda ja pidevas arengus olla.

Tuleb olla truu, sest on neid, kes Sind usaldavad. Tuleb olla tugev, sest tuleb palju kannatada. Tuleb olla julge ja aus, sest on palju mida peab julgema öelda ja teha.See kõik on hästi lihtne ja kerge – selles peitubki asjade võlu. Lihtsus ja siirus Sinus eneses teebki Sinust selle, kes Sa tegelikult oled. Julge ennast avada ja näidata oma tundeid – ära karda, et sind ei mõisteta. Sind ümbritsevad vaid need, kes mõistavad Sinus peituvaid väärtusi hinnata ja nende armastus toetab Sind.

Ole Sina ise, sest sellisena oled parim, mis olla saab. Armasta ennast.

Leia vastused iseenda seest, sest teekond ehk muutuste tee on see,  mis teeb meid õnnelikuks, mitte sihtpunkt.

Ja võikski jääda rääkima muutustest enda sees, enda õmber hinges ja peas.

Aga on ka muutused, mis absoluutselt ei sõltu meist. Minust. Sõltubki kellestki teisest, kolmandast, sõltumata ja pidevalt muutuvast tegurist. Ausalt, kõige viimasem muutus, mis tahetakse näiteks vastu võtta on kooliga seotuv – tahetakse läbi viia eelnõu, mis ei luba koolitunnil alata enne kella 9.00 hommikul. Päriselt? Äkki suruks läbi eelnõu, kus ka emad-isad saaksid käia tööl ainult 9-17.00, maksta igale ühele kättesaadavas tasus palka 1500 eurot, no minimaalselt eks ja ilma ületunde tegemata. Sh tagamaks tervishoid ja kõik muud kuuluvad hüved sinna otsa 🙂 Elementaarne eksole.

Kõige rohkem ärritab, miks tahetakse muuta süsteemi, mis toimib. Kõige pealt see asi nende koolivaheaegadega. Nüüd see koolitundide kella aeg. Minul hetkel on täiesti kama, alustagu või kell 10.00 vajadusel viin lapsed ise kooli- lasteaeda ja toon tagasi ka. Tööd teen kodus ja võin tööpäeva alustada ka kell 10. Aga need inimesed, kelle tööpäev algab 8, kes ei ela bussipeatuste lähedustes ja peavad enne tööleminekut näiteks lapse ka bussipeatusesse viima? Või kui laps läheb esimesse klassi, siis loomulikult viib lapsevanem oma lapse ise kooli. Aga kas aastast 2020 sügisest hakkaksid need vanemad viima oma lapsi tööaja arvelt kooli? Ja selle peale ei mõtle ka keegi, et hommikune pea on ikka värske ja parem pea 😀 Minu meelest, mida varem ärkad, toimetad ja õpid on päeva kõige produktiivsem aeg. Aga ilmselgelt, kes olen mina, et kooli härradele ja tähtsatele seaduse eelnõu koostajatele oma arvamust avaldada võiksin 😀

Muutused, on kuidas kunagi. Head, vähem head või nõmedad ja võib olla veidi vähem nõmedad aga selge on see, et see, kes me olime eile, ei ole me täna ega homme. Kogu aeg midagi muutub. Kasvame, saame vanemaks, kolime ja muutume. Muutuvad prioriteedid, inimesed me ümber.

Muutustega tuleb leppida, või siis kui me saame nendes muutustes kaasa rääkida, oma arvamust avaldada, et meid ikka kuulda oleks.

Täna oli näiteks lausa imeline täiskuu. varjutus. Võimas. Ka veel hommikul 8.00 ajal sai seda varjutust imetleda. Ja siis oli juba hommik. Imeilus. Külm ja karge.

Meie pisitirtsul hakkab lähenema juba 5 -es sünnipäev. Juba 5 🙂 Alles nagu oli ju beebi. Pisike.

See teine pisike beebi, kes ka saab kohe kohe kuu vanemaks, on juba roomamas. Tundub, et tahaks nagu käperdada juba, aga ei oska. Aga see käib kähku. Asend on igatahes juba käpas. Arusaamatu vaid veel, kuidas käsi ja jalg panna korraga koostööd tegema. Aga küll see muutub. Roomama hakkas suhteliselt üleöö, vaat nii, et ühel hommikul vaatasin, kus laps on 😀 Temal igal hommikul omad vaikuse ja tegeluse minutid, kus jutuvadina järgi saad aru, kuhu ta ennast nihverdanud on 🙂

Sellised muutused, näha oma lapsi kasvamas, arenemas. Minemas lasteaeda, kooli… ja ise koos nendega kasvamas, neid muutusi on lausa imeline jälgida 🙂

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.