Eelmisel aastal korraldasid naised eriti uhke tegeluspäeva Kastre valla noortele nimetusega “Elagu suvi ja seiklused” kuhu olid oodatud siis kõik valla noored vanuses 7-15 aastat. Kui eelmisel aastal ei saanud meie plikad alguses vedama, ja leiutasid rohkelt vabandusi stiilis miks saba rõngas või kärss kärnas. Siis sellel aastal teadsid plikad juba alguses, et kui alguses on kõik võõrad, siis päeva lõpus on kõik juba vähemalt nägupidi tuttavad. Seega, kui meie kohale jõudsime oli vahva päev juba alanud…ja lõunasöögi aeg käes.

Eelmise aasta üritusest saab lugeda siit: https://www.vaikevaanikx5.ee/maksa-maanaised-organiseerivad/

Sellel aastal korraldati üritus noortele küll, kuid pigem suunitlusega kaasata rohkem valla vähekindlustatud lapsi ja peresid. Toetati transpordiga, et kõik kel soovi saaksid üritusest osa võtta. Ka sellel aastal oli tagatud kõikidele osavõtjatele vahvaid üritusi terve päeva vältel. Seiklused viidi läbi väga asjatundlikult ja oma ala oskajate poolt.

Hommikul oli kohal teadusteater, kes tegid vägevaid katseid, nii et terve hoov kõmises. Kuulu järgi oldi isegi keemikute abiga jäätist tehtud. Järele proovides oli mekk väga hea ja no kui retsepti teaks, siis prooviks kodus isegi järgi, kuigi ilmselgelt valmistusviis oleks pisut teine, kui teadusteatri tegelastel 🙂

Kui meie kohale jõudsime paluti meil lahkelt iseteenindusega laudda astuda, kus potitäis makarone hakklihaga tõstjaid ootamas, kõrval kausis koore-kurgi ja tomati salat ning värskelt soolatud kurk. Meie omade lemmik toit ja taldrikutäis makarone justkui haihtus 🙂 Siis oli aeg juba grupipildiks ning siis lubati lapsed batuudile hüppama, ning kes soovis, see sumomaadluse kostüümis oskusi proovis.

Üllatus- üllatus. Need sumomaadluse kostüümid olid alguses nii võõrad ja puised ja lastel endalgi oli naljakas, kui keegi oli teise maha puksinud ja kukkuja enam ilma kõrvalise abita püsti ei saanud. Meie noorem piiga saavutas kiiresti nipi, kuidas võitlusringis võitjaks tulla. Ja nii nad siis kahekesi puksisid üksteist ja päeva lõpuks olid nad sealt maadlejate hulgast uusi tutvusi leidnud.

Kohal oli ka täispuhutud batuut, mis loomulikult laste hulgas väga populaarne. Meele tegi rõõmsaks, et batuudiga oli kaasas juhendaja – meesterahvas, kes kenasti jälgis, et batuudile pääseks hüppama korraga teatud arv lapsi, liigitades lapsed kaheks: väiksed ja suured.

Jooksvalt korraldati ka meisterdamise pooltund. Laual olid ka pliiatsid ja joonistusvõimalused, puhkamaks kätt või jalga aktiivsest tegevusest.

Päris äge oli ka ise kaasa lüüa väiksemate mudilastele organiseeritud võistlusmängust. Algselt küll pidid lapsed viskama palli ja jooksma ja köit tõmbama. Viimane lõppes aga sellega, et vanemad panid käed külge ja tõmbasid omavahel mõõtu 😀

Suuremad lapsed said vägikaigast mõõta ka kotijooksus üle hoovi.

Meie jaoks lõpetas päeva väikese mehe äraväsimine. Enne ära tulekut, said mudilased veel võileiva vorsti ja kurgiviiluga hambusse ning ühe jäätise. Igatahes, põnn magas enne, kui Räpina maanteele jõudsime. Muljed ja kogemused tänasest päevast ülitoredad.

Täname Mäksa Maanaiste seltsi korraldamast ja meid kutsumast oma vahvale ettevõtmisele!

admin Puhkusejutud