“No nüüd sa hellitad küll selle lapse ära.”
Milline lapsevanem poleks seda lauset kuulnud?
Beebide ärahellitamine tundub olevat üks suuremaid probleeme ja hirme, millega noorel lapsevanemal tuleb silmitsi seista. Sest on ju täielik õudus, kui  beebi ainult kaisus magama jääb või iga piuksu peale sülle võetakse. 12 aastat tagasi püüdsin ma alguses teha, nii nagu kombeks – ega see eriti hästi ei õnnestunud ja nii juhtuski, et sealt maalt alates, kuni praeguse beebini  uinuvad ainult süles kiigutades, või kaisus pikutades. Pärast netis kolamist ja vanemate inimeste etteheitvat pilku tundus, et kõik ülejäänud maailma lapsed magavad kenasti terve öö oma voodis ja ainus väljapääs kaisus magamisest on unekool. Pole mõtet, seda ebainimlikku protseduuri lahti kirjutada, nagu on seda unekool. piisab kirjeldusest, nagu oleks teise tuppa  üles pandud keskaegsed piinariistad. Igatahes nutsin mina, nuttis laps ja magama meist ei jäänud keegi. Lubasin iseendale ja näost punaseks röökinud lapsele, et ma ei piina teda enam kunagi sellise jubedusega. Ja sellest lubadusest pidasin kinni ka teiste laste puhul. Kui tahavad, magavad oma voodis, kui ei taha, siis võivad vabalt kaisus laiutada. Elu on näidanud, et varem või hiljem kolivad nad ise lõplikult oma tuppa.
Üleüldse ei ole ma kasvatustöös suurem asi distsipliinist kinnipidaja, ja lasen beebil endale korralikult pähe istuda 😀  Näiteks ei lase ma tal nutta – Isegi kui kõht on täis ja tagumik kuiv, võib lihtsalt paha tuju olla. Ja paha tujuga ootavad lohutust nii suured kui väikesed. Pealegi usun ma, et mida rohkem laps koos oma vanematega on, seda parem ja tervem inimene temast kasvab. Pealegi, need suured selged silmad, ootamatud näoilmed ja pehme pehme nahk.
Igatahes on beebite liigne hellitamine võimatu, pigem tasub neid just vastupidi kallistada ja hoida, sest varem, kui sa arugi saad libistab poeg enne kooli ette jõudmist käe su haardest lahti ning temaga kallistamine, meenutab pigem maadlemist. Või kui hakkad perega rääkima ühistest plaanidest, teatab tütar, et tal on nädalavahetueks plaanid tehtud.
Nii et järgmine kord, kui keegi tuleb oma ärahellitamise jutuga, siis ei kooguta alandlikult ega liputa andekspaluvalt saba, vaid olen enesekindel oma vastusega, et  “Täiega hellitan.”
admin Ajaloo arhiiv , ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.