Mis loom on nutivaba puhkus? Täiskasvanud, lihtsalt ei saa aru, et minuvanune laps peab saama suhelda iga päev sõpradega. Nad ütlesid, et juunikuus saatsin ma 360 sõnumit ja rääkisin kaks tundi. Kas seda on nii palju, et sellest nii suur kära teha?

Sel nädalal otsustasid täiskasvanud teha nutivaba puhkuse. Mis puhkamine see on, kui me oleme omas kodus ja muid kodutöid peame ikka tegema. See on ju suvevaheaeg, koolilastele, ma ei saa aru, miks mina neid kodutöid tegema pean. Mitte, et ma teen väga, sest kui mina ei tee, peab vend tegema ja kui tema ei tee, teeb emme nagunii ise ära. Ta võiks siis pigem kohe ise teha. Siia kui väikevend tuttu jääb, näiteks.

Aga kuna, nad panid mu telefoni kinni ja ma ei saa helistada või sõnumeid saata, siis paar päeva olen koos sõpradega õues jooksnud küll. Mängime kaarte ja lauamängu, kus 100 erinevat lauamängu on sees. Kambapeale on täitsa äge. Olen kaardimängus, üsna kõva käsi. Jess😀

Käime ujumas, teises külas. Siis kutsume seal elava sõbra ka, et oleks lõbusam. Alati on seltskonnaga huvitavam, kui üksi. Kui seltskonnas nii palju oma telefonis ei istuta, siis ei istuks ma ka. Aga vanematele jälle, see pole argument.

Kuigi ma saan, ise aru küll, et telefon võtab ära päris palju aega, hammustab päris suure tüki. Tihtipeale tahaks pärast veel midagi teha või õue minna aga ei lubata.

Nüüd tahavad vanemad, et tuppa tuleku kella aeg oleks kell 20.00 üldse. See on täiega ebaaus, sest mängud on just õhtuti põnevad.

Nutivabadus ei ole puhkus. Sest nii ma ei saa suhelda sõpradega, kes meie külas ei ela ja see on täiega tobe.

Suvi pärnus. Täiega nutivaba päev oli. See oli küll äge. Viljapõld Surjus, hobused.

Grete Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.