Kellele ei meeldi hea seltskond, hea toit, hea vein ja huvitavad jututeemad.  Varem, kui suuremad lapsed olid väiksemad, siis korraldasime sõpradega päris tihti kordamööda selliseid õhtuid, kus sai seltskonnaga aega viidetud koos. Vahel korraldasime pitsaõhtuid, teine kord saunaõhtuid. Mõnikord lihtsalt grillisime, teine kord mekkisime metsas maha koksatut põtra või hoopis metsanotsut.  Ka tööl olles, sai kokku seltskond, kes teadis, mis on hea ja mis toob kokku hea seltskonna – toit, jook ja õige meeleolu.

Mulle meeldib, kui kokku saab seltskond, kes kõik tunnevad vabalt, omavad huumorisoont ja pole võõrad ka sarkastilise ning must huumoriga ja kes lõõpimisele viltu ei vaata. Inimesed, kes arvestavad, et seltskonnas liiguvad ka väiksemad- suuremad tegelased. Kontrollivad oma sõnavara, kaotamata lahedat huumorit ja meelt. Seltskond, kes teab, kuidas õhustikku luua, ja meeleolu hoida. Olesklemisesse ei kaasata probleeme ega koduseid nääklemisi, vaid lihtsalt nauditakse aega ja koosolemist.

Ka lastele meeldib näiteks ühiskokkamisest osa võtta. Kõik panustavad olesklemise toimumisse. Kes aitab toiduga, kes toob joogi, arvestades ka teiste maitse eelistusi. Kes korraldab istumisnurga. Kes toob niisama üleva meeleolu ja kes lihtsalt leiutab tegevusi ka lastele. Enamasti tehakse ka lastele oma väike nurk, natuke suurtest eemal, kuid siiski valvsate silmade all.

Olesklemine saab hoo sisse eriti siis, kui läheduses on kamin, või kiik, või niisama puudevilu. Kui raamatuga “ära kaduda”, siis arvestataks sinu sooviga. Täpselt niisamuti, kui seltskonnas keegi alkoholi ei tarbi, ei hakata labaseid nalju ega kommentaare loopima. Kui keegi jääb purjakile, korjatakse autovõtmeid käest…Teate küll, neid uljaspäid, kes vett ei joo ja jala ei käi. Teatud juhtudel, peab jala käima. Liikumine pidi tervisele hea olema.

Olesklemine saab toimuda ainult heade sõprade, tuttavate või pereliikmetega, kes omavad sarnaseid vaateid olesklemise toimumise printsiipidele 😀

Kuidas teie olesklete? 🙂

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.