Nagu öeldud, ei ole me kinkekaartide usku ja kingitus, olgu personaalne, praktiline, söödav või veel parem, südamlik ja siiras tänu, inimesele, kes minu lapsega kas koolis või lasteaias toimetab, jagades tarkusi, mis koolis/lasteaias omandada vaja.

Ma olen vägagi tänulik, et me piigal nii tore klassijuhataja esimesel aastal sattus, sest laps läheb kooli meelsasti, talle meeldib ja kui midagi jääb arusaamatuks, saab ta kohe küsimustele vastused. Rääkimata sellest, et ta on ka rahulik, ja selline mõnus õpetaja, kellega pole ebameeldiv, ka raskemaid teemasid arutada.

Eile õhtul, rääkisime lastega, et mis need jõulud on, kuidas tekkisid, ning mis mõte neil peale päkkapikkude ja kingitoovast jõuluvana on. Ja noorim pesamuna, arvas et me peaksime tegema kinke, ka neile, kes on meie ümber, ja kes on head. Olime ühelnõul, et kingime kotikese jõule, oma lemmik õpetajatele.

Üks õpetajatest sai uhked kootud meriino ja villast labak- käpikud – et labaku osa käib maha, siis on näiteks hea telefonile vastata või laste kingapaelu siduda. Või siis tõmmata labak peale, ja kanda nagu käpikut. Siis sai kotikesse, üks isevalmistatud, küünal, mis asetus portselanitassikesse, parajas mõõdus, mida neljandal advendil põletada ning purk, mis sisaldamas päikesekuldset suve ja vajalikke vitamiine. Hea mekkida röstsaial või pudrusilmas.

Hea on kinkida ja veel parem oli näha seda siirast üllatuse hetke. Nagu piiga teatas, “Õpetaja, tõime sulle jõulud.”

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.