Mul oli tegemata jäänud, mingi eesti keele kodune töö, teemal Pan Kleksi akadeemia tund. Mõeldes Lotte ja Bruno pannkoogi matemaatikale torkas pähe, et Pan Kleksi akadeemias võiks olla hoopis õppeaine, nagu vahukommi matemaatika.🍡

Pan Kleksi akadeemias oli erakordne tund, milleks oli vahukommi matemaatika. Vahukommi matemaatika oli täpselt sama hull tund, kui pulgakommide võidu lugemine.
Vahukommi matemaatika tunnis, õpilased arvutasid vahukommidel ja õige vastuse korral oli neil vaba voli, vahukommi vastused ära süüa. Vahukomme oli neil erinevaid värve ja igale värvile vastas üks number. Nii oli näiteks number üks – kollane ja number 5 – valget värvi vahukomm.

Iga tunni alguses, võeti pihuga erinevatest kottidest kommid laua peale ja kui õpetaja tehte tahvlile kirjutas, arvutasid õpilased peast lahenduse ja asetasid värvilised vahukommid lauale.

Näiteks oli nii, et kui vastuseks tuli 105, siis oli laual asetatud üksteise kõrvale üks kollane, valge ja sinine vahukomm. Sinine vahukomm tähendas, number nulli. Iga õpilane sai ühes tunnis maksmilaaselt kümme arvutustehet, sest muidu võis järgneda peale tundi hirmus kõhuvalu ja see oleks seganud osalemast järgmistes põnevates tundides, nagu pulgakommide võidu lugemine või meelespealillede meeles pidamist.

Grete Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.