Ühes üsna mitte väga kauges külakeses, on üks mitme korteriga onn. Onn on valget värvi ja ristküliku kujuga. Asub ta strateegiliselt heas kohas- peaaegu ristmikul ja mäe otsas. Hea vaade, üle teiste peade, ning igal aastaajal järvele.

Selles onnis, erinevates korterelamutes, on läbi aastate elanud mudilased, kasvanud suureks ja läinud oma teed. Koos lastega on saanud aastaid juurde ka 85 aastane Ban ja tema naine Baum, kes veidike noorem.

Nende meelest on alati kärarikas, ka siis, kui lastega pere, koduski pole, ka siis kuulevad nad ülevalt müra. Kell kaheksa õhtul on nende jaoks öö ja majas ringi liikumine, tabu teema. Rahu rikkujaid tabab kuri karjumine ja uste paugutamine trepikojas. Viimati jälitasid musta riietatud Ban ja Baum, naabripere lapsi õues hoovil, nii et viimased arglike jänkude kombel tuppa peitsid. Ban ja Baum, pole ka korte hingeeluga kursis, viimati küsis Baum, et miks te koeraga trepist käite?. Küsimata jäi, et kuidas siis peaks.

Ka väikesed mängivad lapsed, nende paljaste varvaste patsumine paljal põrandal võrduvad Baumi jaoks hiigelmüra allikana, millele peaks nende meelest, korda kutsuma looma korravalvuri.

Baum ei saa väga ise aru, miks keegi temaga koos midagi teha ei taha, ning kui läheb ühistu mehele, midagi kurtma, miks alati soovitatakse, tal minema kolida, kui midagi ei meeldi. Millegipärast Baum aga ei lähe.

See eest, kolivad ja vahetuvad naabrid, sest Baum on kehtestanud oma korteri lähedale lastevaba tsooni, üles ja allapoole, paremale ja vasakult kuni 5000m. See tuleks lausa google mapsi kanda, sest siis teaksid ka uued lapsevanemad, kus on pensjonäär Baumi isiklik tsoon, kuhu lapsi mängima, kilkama, jooksma ja isegi mitte hingama pole lubatud.

Baum, sobib iseloomult ja jututeemade valikul, üsna hästi samas onnis elava Ünnega. Muidugi Ünne käib päeval ikka tööl ka. Baum seevastu kulgeb 24/7 oma tubades, pimedas. Hästi öko inimene paistab olevat. Aga erinevused rikastavad ja hea, kui Baum vähemalt Ünnega ühist keelt leiab. Mõnele liiga igavale Ünne jutule, lisab Baum, veel paar rida juurde, et jutt igav poleks.

Jah. Google mapsi tuleks see tsoon kui kohalik vaatamisväärsus kanda.

Uhkete illustratsioonide autor: Jana Valge

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.