Täna oli see päev, kus Terra Mariana salongi imeline juuksur Kristiina, päästis me piigad ülipikkadest tukkadest ja katkistest juusteotstest ja tegi kummalegi vahvad suvised soengud ka. Mõlemad olid ülirahul.

Päev otsa mängisime me siis kodus. Neil on omad sõbrad, kes mängivad, kutsuvad õue. Sõidavad ratastega ja enamuse aja hüppavad me batuudil. Täna on niivõrd soe, et juba lunitakse ka jälle ujuma. Nende laste vanemaid, keda enda juurde ootasin, nemad oma nägu siia pole näidanud, kuid seda ootamatum oli, kui ühe pere vanem piiga liivakastis olles ka me piigad mängu kutsus ja pärast seda on siis ka teised teise maja lapsed platsil ratastega ringi sõites, normaalselt ja tavapärasele käitumisele ajendatud. Küllap on mõistetud, et näpuga näitamisel on tagajärjed, mis neile endile meelepärased pole.

Igatahes õhtupoolikul, kui teinepool töölt koju jõudis, siis peale toekat õhtusööki ( riis, koorekastmes kana, ahjukana viilud, ja roheline salat ja vahukreemikringel, kohv) asusime teele üllatus külatuskäiguna Alatskivile. Meespoole sõbrad olid kogunenud maamajja- suvilasse kokkutulekut korraldama ja pered kaasa võtnud. Ostsime siis külakostiks kaasa tordi ( mis autosõidu käigus end istmete vahele ära parkis ja mille avastasime alles tagasijõudes koju, muidugi 😀 ) ja joogid lastele. Kuna läksime paariks tunniks, siis ei osanud arvestada, et võiks kaasa võtta pikemaid riideid ( õnneks oli õhtu soe aga sääski oli ka omajagu) aga kui tutvus loodud, polnud lugu ei sääskedest ega muust. Indiakamängu said nii mõnedki selgeks. Diskgolf haaras eeskätt just suuremad oma lummusesse ja lapsed haarasid innuga kaasa võimalusest põllult kuivanud puuoksi ja puid lõkkesse tarida. Ja kiik, – oi! kui see lõpuks avastati 🙂

Õhtul koju jõudes, oli vaja käia kilemaja komandos ja pisipõnn unele panna, enne kui koeraga pikemale hilisõhtusele jalutuskäigule hiilida. Milline elu veel teedel keskööselgi käib. Suuremad ja väiksemad konnad, millest üle keksides peavad olema supervõimed, et mitte astudes konn padakonnaks muuta.

Seega, päris asjalik reede mõneti 🙂

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.