Väike Piirissaar asub Eesti ja Venemaa vahel, Peipsi järve ja Lämmijärve kohtumispaigas Tartu vallas. Kogu saar – 7,5 ruutkilomeetrit – on looduskaitseala: siinsetes soodes leidub mitu punasesse raamatusse kantud konna- ja kärnkonnaliiki. Piirissaarel leidub veel teisigi kaitsealuseid kahepaikseid, samuti haruldasi linde ja taimi.

Piirissaarel on kolm küla – Piiri, Tooni ja Saare. Aasta läbi on Piirissaarel eesti ja vene keelt kõnelevaid elanikke kokku vaid 30, suviti aga ligi 200. Valdav osa piirissaarlastest on vene vanausulised ning tavapärastel teenistusaegadel ja kirikupühadel saad külastada traditsioonilist staroveride palvekoda Saare külas. Vaatamisväärsuseks on vanausuliste kalmistud, mida on kokku kolm. Saarel on ka õigeusu kirik, mis praegu enam ei tegutse. Siinse kinnise kogukonna peamised tegevusalad on kalapüük ja juurvilja, eriti sibulate kasvatamine.

Üks Piirissaare eripärasid on läbi saare põhja-lõuna sihis kaevatud kanal, kus saab paadiga sõita. Laevatatav on lõunapoolne kanal ja sadam asub saare keskel.

Tartust 67 km kaugusel asub Laaksaare sadam.  Ülesõit  kestab ilmaoludest ja lastist sõltuvalt 45–60 minutit. Kõige parem on Piirissaart külastada suvel, kui töötab regulaarliin, korraldatakse väljasõite ja saarele saab sõita ka oma veesõidukiga.
Saarel on nii pood (suletud esmaspäeviti ja teisipäeviti) kui baar, nii et tühja kõhu taha ükski seiklus ei jää. Turismiinfopunktis saab suviti osta jäätist ja käia tualetis.

Suvepuhkuste ajal tõmbab kõiki mere äärde ja eriti saartele, seda näitavad ka suvised pikad praamijärjekorrad. Võta endale aega, et tunda tuule paitust näol, kuulata lainete laiska loksumist ning seista maa ja mere piiril. Peale tuntud suvituskohtade on mõnus hoopis vaiksem ning lausa inimtühjes rannas mõnusaid laagriplatse ning telkimiskohti ning põnevaid matkaradu.

Mine saarele. Saarel on hea.