Kuidas puhata puhkusest, või mis on tegelikult puhkus? Selline puhkus, mis terve perele, oleks korraga puhkus? Või on mõni puhkus selline, kus tuleb mõelda, et kuidas ja kus saaks puhkusest puhata😂

Me võtsime eesmärgiga puhata nädal aega, minimaalselt kasutada elektroonikaseadmeid, internetti või nupuseadmeid. Võib ju plaanides, mõnusalt oma illusioonides hõljuda, kuid mõtet ellu viies, kukud sealt üsna kähku alla ka. Üks pere, on täis mitmeid erinevaid isiksusi, kelle jaoks ei ole puhkus, see, mis on minu jaoks. Me kõik eeldame, soovime ja tahame oma puhkehetkedelt midagi erinevat. Jah, me saame teha kompromisse ja puhata väga hästi ka kõik koos, kuid….vahel on tunne, et mõni teeb kompromisse rohkem, kui teine ja mõnel on nõudmisi rohkem, kui kõigil teistel kokku.

Mõnele seevastu piisab, kui varbad on paljad, palju liiva, ja õed- vennad, käeulatuses.

Mõni, tahab, juba minna siia sinna, arvestamata, et päris paljud ettevõtmised nõuavad ka rahakoti kergitamist.

Kõik on erinevad ja vajadused ning soovid võivadki olla erinevad. Imelik ja lõpp veider, oleks, kui mul oleks kodus 5 erinevas vanuses tegelast, kes kõik mõtleksid ühtmoodi ja sooviksid kõike teha ühtemoodi 😂

Nädal hakkab jõudma lõpupoole ja neid suviseid tuulepäid on haaranud jutud kooliminemisest, mida aktusele selga panna ja kuidas üldse koolitee algama peaks. Mina aga mõlgutan mõtteid, miks 15.06 tellitud koolivormist vähemalt pooled esemed, juba kohale jõudnud pole.

Aga me üritame hoiduda paar päeva veel neti,- levivaba joont. Ja kasutame ära, tänase sooja suvepäeva leitsaku, et igaüks laeb meist omamoodi oma patareisid.

Suured oma suures kambas avastadid enese jaoks kabemängu ja erinevad kaardimängud. Istuvad meil akna all ja tunnevad end hästi. Vahepeal istuvad ja turnivad Skatepargis või koksivad maja taga pesapalli või taovad jalaga palli. Isegi, hoolimata jahedast veest, oleme leidnud, pisut väiksema, kuid soojema veega järve, kus jahutamas käia.

Väikesed piigad väntavad jalgratastega, käivad ponidega ratsutamas, mängivad veel viimaste suve- sõpradega, kes siin ja käivad varvastega jahedas vees sulistamas. Paljad varbad, lahtiselt lehvivad juuksed, ja näos leviv puhas rõõm, ongi see, mis näitab et suvelusti jagub veel.

Põnni poole pealt, ütleks, et kui laps pole õhtuks must, on lapsel väljas igav olnud. Ilmselgelt, kui iga tuppa tulek, algab suunaga vannituppa sooja pesuga, siis meil seda muret, et igav oleks, küll ei ole.

Ja mina puhkan, kui nemad puhkavad. Puhkan, kui neid toas pole, põnn magab, leotan varbaid krõnksu soojas vannis, loen head raamatut ja nõks heade unenägudega und, sinna juurde ja ongi järgmisel hommikul täitsa mõnus olla. Ei pea sõitma siia- tänna ja muretsema, et tagaaias seda “mammona” puud ei kasva😂

Suvevaheaeg on mõnus. Kuid, natuke ootan ka seda sügisepuhkust, kus natuke rohkem sõitmist jälle küll, kuid paar tundi vaba aega, toidutegemise arvelt, tuleb lisaks. …

Aga see on raisatud aeg, taaskord, kui telefoni, kätte võtad.

Puhkamine on üheskoos tore, nagu ka muu igapäevane argielu. Kõik koos, kuid nii, et keegi ei sisusta aega ninapikka telefonis chättides, videosid või filme vahtides. Hea on hetkes endas kohal olla. 💕 mitte hiljem vaadata piltidelt, kui tore mul või meil oli…või veel hullem, näha ka pildile jäädvustatuna, ninapikka nutiseadmes.

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.