Juhtus nii, et ega seda raamatuga koosolemise hetke on viimasel ajal väga väheseks jäänud. Ja nii juhtuski, et pühapäeval, kui toimus minu enda raamatu tutvustus ürituseks mõeldud pildistamine, võtsin kaasa ka oma plikad ja kogemata kombel ka pisikese poisi, sest pärast lasteaeda minemast, keeldub ta maha jäämast, ükskõik kuhu ma ka lähen.

Raadi parki võtsin ma kaasa ka kruusid ja kuuma joogi, sest ilm tõotas tulla pisut vihmane, mõned soojad jakid ( tegelikult on need küll autosõidu jakid, ei takista turvavöösid ja jakid ei jää ka puntrasse vöö all) ja vihmavarju ja loomulikult mõista, et ilma saiakesteta ei saa kodust välja minna.

Võtsin ettelugemiseks kaasa raamatu, mis on noorte seikluspõnevik ja poiss sai selle eelmise õppeaastal koolist tänutäheks hästi õppimise eest.

Raadi park on suur park Tartus. Park asub Tartu linna kirdeosas, Raadi järve edelakaldal. Park piirneb kirdes Raadi järve ja loodes Narva maanteega. Pargi kagu- ja edelaservas asub endine Raadi kruusakarjäär. Park kujunes Raadi mõisa pargina. Raadi park võeti looduskaitse alla Tartu Linna TSN Täitevkomitee 4.10.1957 otsusega nr 306 (dendropargi osa) ja Tartu Linna RSN Täitevkomitee 29.07.1986 otsusega nr 186 (pargi osa). Pargis kasvab mitmeid haruldasi ja eksootilisi puid (Raadi dendropark).Raadi park koos mõisa peahoone varemega on arvatud ehitismälestiseks.[1 Minu enda jaoks oli tänaseni Raadi linnaosa suur mõistatus, ja parki jõudmiseks oli vaja pisut googeldada ja kasutada mapsi 🙂

Ettelugemiseks seekord, siis raamat pealkirjaga “Fankond”, autoriks Anna Day. Raamatu sisututvustus raamatutagakaanelt kõlab just nii – Kas tahaksid olla Katniss Everdeen? Kõlab ju päris lahedalt? Aga siis meenub sulle, et sa ei oska vibu lasta ega puu otsa ronida – sul pole mitte mingeid ellujäämisoskusi. Õnneks pole paanikaks põhjust. Pärast raamatu lugemist või filmi vaatamist saad sa alati naasta oma turvalisse, normaalsesse ellu. Aga mis siis, kui see poleks enam võimalik …?

Nii juhtub Violeti ja tema sõpradega, kes pärast Comic-Conil toimunud veidrat õnnetust satuvad päriselt enda lemmik-fantaasiamaailma, „Võllatantsu“ keskmesse. Nad tapavad kogemata „Võllatantsu“ algse kangelase Rose’i ja on nüüd lõksus sünges maailmas, kus saab ellu jääda vaid ühtmoodi. Violetil tuleb astuda Rose’i asemele ja aidata sündmused tagasi õigele teele, et nad kõik saaksid koju minna.

Ükski lugu pole nii palju väärt, et selle eest surra … Või on? „Fänkond“ on pingest särisev noorteromaan, mille algidee pärineb brittide iga-aastase The Big Idea võistluse võitjalt Angela McCannilt. Raamatu autori, inglanna Anna Day debüütromaan „Fänkond“ kujunes Inglismaa kirjastuse Chicken House’i jaoks läbi ajaloo menukaimaks teoseks. Juba enne esmailmumist olid raamatu tõlkeõigused müüdud 24 riiki.

Enda isiklik arvamus, et ….. sssssssäääääääärrrrrttttsssss! Ainuke miinus oli see, et seekordsele ettelugemisele valisin raamatu, mis oli mõeldud ehk pisut suurematele lastele.

Aga meil oli tore oma pere ettelugemise tunnike, siis saime jalutada Raadi ajaloolises pargis. Istuda kännul ja juua teed ja mugida saiakesi. Jalutada ja kallistada ka 💚

admin Ajaloo arhiiv , , ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.