Uskumatu, kuid tõsi. Kuid, miks ei suudeta, siis rahu hoida või selle nimel koostööd teha. Aga isiklik rahu on rohkem enda teha.

Eile, viibutas me vaim näppu ja tegime ühe tervise turgutuse voodipäeva. Täna hommikul, magasin kaua. Koristasime natuke, õppisime matemaatikat (plika) ja vene keelt (poiss) ja koristasime natuke. Piigadele tuldi külla ja mina käisin külas. Äärmiselt valgustav (kahepoolselt) külaskäik ma ütleks. Tagasi kodus, jõudsin veel makaronid hakklihaga valmistada, see toit läheb alati hästi peale. Ja pannkoogid vanaema tehtud moosiga. Siis jõudis ootamatult kätte juba multikaaeg ja popkorni – “time”. Ma proovisin, teist moodi teha vanakooli iirisekomme. Eelmisel korral, polnud päris see õige konsistents. Täna jäi mõnusalt veniv, iirisene ja hammaste külge kleepuv. Ja maitse, polnud eelmine kord ka paha, kuid seekord oli vähem magus, rohkem iirist.

See komm sobib ideaalselt, näiteks külalistele pakkuda, mõru kohvi või tee kõrvale või hoopis shokolaadi jäätise peale riivitud kujul koos pähklipuistega.

Multikas sai läbi. Kell oli 21.45 kõik läksid ISE voodisse ja kell 22.10 oli vaikus. Põnn, nagunii uinus rahulikult juba kell 21.00

Täna, on see päev, kus rahu on kõige alus. Sellele järgnes kuum dush, koorekomm ja must tee. Kudusin umbes 20 rida, lugesin raamatut….ahjaa, pisipõnn on õppinud ka me magamamineku rituaali selgeks. Traditsiooniks juba 13 aastat. Kalli- musi- piip!🤗 ja justtäpselt selles järjekorras. Mõnikord järgneb ka eskimote musi – ninade kohakuti hõõrumine 😂

Mõnus rahulik toimetamine pere seltsis, isenda mõtetes rahulikult seilata, nii ilmutavad ennast tähelepanekud, mis ositavad niigi ilmselgele, et mõnikord on vaja leida see rahu endas, kuid on hetki, et see rahu, leiab sind ikka ise, kui ise ilmselge peale ei tule.

Aga täna on juba täitsa hea 🙂

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.