Pärast esimest reisipäeva, mis möödus autos, võiks tulevastele reisjatele panna kõrvataha panemiseks mõned näpunäited, kuidas väikeste lastega korraldada autosõit, mis närvikavale haiget ei teeks. Meie lapsed muidugi ei osanud oodata, et korraga läbime Eesti -Läti- ja Leedu marsruudi. Seetõttu polnud ka väga pärimist stiilis, et kuna jõuame? Kus oleme? Või mis kell on?

Eelnevalt leppisime kokku, et sõit algab ja lõppeb siis kui meie ütleme. Ööbime telkides ja autos ei tülitse, so kel tunded üle pea võimust võtavad, võtab endale kolmepunktilise rahunemishetke. Õnneks täna seda abinõud keegi ei kasutanud, sest suured reisjad olid äsja lõppenud malevast väsinud ja magasid kogu teekonna Tartust Leetu. 😀

Teistele olin varunud snäkke, jooke, värvimisraamatuid, pliiatseid, mänguasju, lauamänge ja uusi eakohaseid raamatuid. Olime arvestanud, et peame neti kasutusega tagasihoidlikud olema, kuid enne magamaminekut saime kasutada kohaliku kämpingu avalikku wifit mõne une multifilmi vaatamiseks.

Cämping ise oli minu jaoks huvitav ja laste mõistes ideaalne. Siin on järv, kus saab ujuda. Üle peade lendavad madalalt lennukid ja kuumaõhupallid. Ja imeline päikeseloojang. Väike mänguväljak, korralikud toiduvalmistamise ja pesemise võimalused. Kämpingu väravad suletakse kell 21.00 ja avatakse hommikul kell 8.00.

Igatahes lapsed olid tänasest 525 kilomeetrite mõõtmisest üsnagi väsinud ja magama mindi ilma vastu punnimiseta.

Esimene telkimine kolme väiksema mudilase jaoks. Uskumatult põnev ja seikluslik.

Kõik olid nii väsinud, et isegi telki kostuv olme linnamüra ei häirinud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui tahta, et autosõit õnnestuks, tuleks varuda toitu ja juua arvestades terve pere maitseeelistustest ja “kõigile midagi”, eakohaseid mänguasju ja uusi raamatuid. Kõige mõistlikumalt kulgeb sõit, kui üks sõidab ja teised lahutavad oma meelt ise. Või suuremad hoiavad väiksemate mõtted tegevuses. Ja kui pärast sõitu saab ujuda ja head süüa ning natuke kodust reziimi. Tuleb ka uni kiiremini ja kui mudilased tunnevad end öö jooksul turvalisemalt on hommikune ärkamine lihtsam.

admin Puhkusejutud