Loodetult ärkasime hommikul varem, sest lapsed soovisid enne uuesti teele asumist veel ujumas käia. Üllatuslikult oli hommikul eilne supluskoht mudasem ja nii riburada mindi veel dushi alla. Hommikusöögiks puder ja piim ja täiskasvanutele kiire kohv.

Teemarsruut sai kirja kolme päeva lühim. Piiriületus möödus märkamatult ja sujuvalt. Minu jaoks on arusaamatu üldine liikluskultuur, mille võiks võtta kokku sõnaga kiire. Samas nägin palju lahendusi, mis muudavad liiklust sujuvamaks, kuid Eestis poleks mõeldav selliseid lahendusi kasutada. Igatahes jäi silma ka teeäärtes asuvad ristid, mis mõnes kohas uhkemad, ja teises kohas käsitsi nikerdatud, kaunistatud lehvide või lilledega. Googeldades selgus, et tegu on usuliste sümbolitega, sest neis riigis on usk tähtsal kohal. Internetis on mitmeid lehekülgi vaimuliku kohta, kes oli nö kultuuri edendaja ja ristide traditsioonide algataja. Kes tahab, see googeldab ise Isa Stanislaus Dobrovolskise kohta.

Teel olles on liiklus hästi ära korraldatud paljude sildadega, tekitades mitmetasandilise ristmiku.

Ka täna jõudsime päris hilja oma kämpingusse. Tänane kämping asub eramajade vahel, suure jõe kaldal. Siin on karavanid, matkaautod ja telkimine. Pesemine ja wc on tasuta, ja ligi pääseb võtmega lukustatud uksest. Siin on väike liivarand, pinkidega ja võimalik rentida vesijalgrattaid. Meie ostsime mõned jäätised ja proovisime ära kohaliku õlle.

Pardid olid nii julged tegelased, et tulid prääksudes saia nõutama. Vesi oli soe, nagu Eestiski. Õhtud malbelt soojades toonides. Magamisaeg tuli täna varakult, sest kamp kohalike sääski varitses pidevalt uut verd.

Saime kõik mingisuguseid tormihoiatustega sõnumeid. Loodetavasti öösel ikka tormi ei tule ja hommikul teisel pool campi end ei leia😀

admin Puhkusejutud