Kui meil on sünnipäev, siis me enamasti peame seda kusagil mängutoas trööbeldades või teistmoodi isa Plitsbergi eeskujul metsas mürgeldades, õppides tundma loodust ja avastama ellujäämisinstinkte ja esiisade teadmisi varamust, kust ilmakaarest tõuseb päike, kuhu loojub ja kuhu minna, kui oled metsas eksinud. 

Ka mina liitusin vahepeal seltskonnaga, kes hakkas siinsamas Tartumaal pakkuma metsas sünnipäevi jm orienteerumise seikluseid. Kuigi need on mega vahvad, siis…

…ei ole mina vist see, kes on valmis metsas ringi jooksma nii vihmas, kui tuules ja trööbeldama mullas. Seega, mina leidsin, et jääksin nende liistude juurde, mida mina tean ja oskan ja mis mulle meeldib.

Ja selleks on raamatud, lugemine ja avarduv maailm nende sees.

Seiklus raamatuga elik raamatuseiklus on võimalus avastada koos meiega erinevaid võimalusi, kuhu saab raamatuga seigelda, reisida ja mida lugedes avastada. Avastada ülivingeid tähtede koosluseid ja võtmeasetusi häälikupikkustes, teha tutvust tähestikuga, salakeelega. Võimalus tutvuda erinevate kirjandustegelastega sh raamatuloojatega autoritega kui ka raamatu  tegelaste ja päriselus eksisteerivate peategelastega. Õppida tarkusi kokaraamatust ja maitsta peente Pariisi croissantide maitset, otse siinsamas Eestis, Inglise kella viie tee kõrvale. See on seiklus, kus võid teada saada, kuidas saab raamatusse illustratsioon, osaleda ise illustreerimise töötoas ja võime teha koos ühe päris oma muinasjuttudega raamatu. Võid tutvuda täislausete maailmaga ning õpid kuidas saab leida raamatust ilma “googlet” kasutamata vastuse. Osalemas infomiinides, võid koju kaasa saada pärjatud nimelise auhinnaga. Seiklus raamatus koos raamatuga annab võimaluse aega sisustada imelikult, veidralt, naljakalt, seikluslikult, põnevalt ja mis võib olla iga kord erinev ja teistmoodi, kui mis mitte kunagi ei saa olla igav. 

Tule ja seikle koos minuga. Raamatus ja raamatuga toas, õues, metsas või salaonnis või hoopiski mõnes vahvas maa raamatukogus…

Tolkuse rabas seiklemas. F:Kristhel Vaht

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.