Rännak on teel olemine. Aga selleks et teel olla, ei pea kaugele minema, ja mõnikord ei pea üldse kuhugi minema, et teel olla. Rännak on tee enda sisemusse, kuigi väliskeskkond võib aidata kaasa teel olemisel või kuhugi jõudmisel.

Rännakut saab vaadelda läbi kolme erineva suhte. Esimene on suhe iseendaga. Sest kui tahad jõuda milleski selgusele, siis mis oleks veel parem, kui minna rännakule, kus digimaailm jääb selja taha ning tahes tahtmata tulebki olla silmitsi iseendaga – oma murede ja hirmudega? Igapäevaelust eemal olles nähakse kõike teisest perspektiivist ning see, mis enne tundus ületamatu takistus, on kaugelt vaadates täiesti tühine ja väärtusetu.Teine tasand on suhe maailmaga, ümbritsevaga – olgu see siis loodus või teine inimene. Kui olla avatud meeltega, hakkad märkama detaile, ilu, kuulma ümbritsevat ning usaldama seda kõike.

Mõni otsib vastust küsimustele enda sees, mõne jaoks on tähtis seltskond ja vaimsus ning võimalus uute ja põnevate inimeste tuttavaks saada. Seltskonniti võib inimesi tulijaid lahterdada vaikijateks ja mõtisklejateks, kes on süvenenud iseendasse, oma otsingutesse ning kõnelusse iseendaga. On ka selliseid gruppe kus on suhtlejad või omaette metsas uitajad, sest tõelise eestlase veres vemmeldab mõistagi korilasest esivanema veri, kes ei luba ühtegi seent ega marja niisama metsa jätta.

Rännakul pead valmis olema kohtuma iseenda, looduse ning loodu ja Jumalaga. Kui oma mõtete vadin peas ükskord otsa saab, siis maailm selgineb ja põletavatele küsimustele tekivad vastused. Nii mõnigi mõttemuster võib saada uue lähenemise ja seni üüratuna tundunud probleem lahenduse.

Rännak on teel olemine. Aga selleks et teel olla, ei pea kaugele minema, ja mõnikord ei pea üldse kuhugi minema, et teel olla.

Kui tahad jõuda milleski selgusele, siis tuleb minna rännakule, kus digimaailm jääb selja taha ning tahes tahtmata tulebki olla silmitsi iseendaga – oma murede ja hirmudega

Rännakul osalemiseks tuleb kaasa võtta sissekäidud jalanõud, ilmastikukindel riietus, valmisolek seiklusteks, avastusteks ning eneseleidmiseks.

Mina ise käin aegajalt üksi rändamas. Meie kandis küll väga metsasid pole, kuhu niisama astuda saaks, aga siit natuke kaugemal on selline hea mägi, mida kohalikud kutsuvad Linnamäeks. Mäe otsas on ikka väga võimas vaade üle olemasolevate ja allesjäänud puulatvade. Vaade vinklevale- vonklevale maanteele, metskitsede rajadele. Värske õhk ja tuul vihiseb läbi mütsi ja viib kaasa kõik mõtted, mis sul seal olla võiksid. Puhastab.Rahustab.

Kui sul on sobiv riietus, siis toetad end kännule, teed lõkke,

korgid lahti kuuma tee ja võtad sisse joogatunnist tuttava asendi…Istud. Loed raamatut.Vaatad ringi.Kuulatad elu. Kohiseb.Krigiseb. Erinevad linnud. Kaugemal külapenid haugatavad. Lumi sajab. Saad neid keelega püüda. Suled silmad ja kõik hääled muutuvad teravamaks ja isegi käega katsutavaks. Energia muundub siin teistsugusemaks. Aeglasemaks.Voolavamaks.