Tegu on ühe tähtsaima üritusega Eesti Vabariigis. Meie riigi aastapäev. See päev, kus paljud ühiselt vaatavad presidendiproua kätlemist, uhkeid tualette ja soenguid, mõni vaatab ka muidugi selle pilguga, kas mõnel poliitikuhärral või proual, uus kaaslane ehk käevangus. Üldjuhul, leitakse, ka paraad olevat huvitava ja vaatamisväärsena.

Kuid, meie jaoks kodudes, on see siiski, ka teleriväliselt, tähistamist vääriv päev. Kes ostab koju koogi, teine teeb käed jahuseks ja küpsetab ise. Kõigil oleks aga ühine eesmärk – tunda end hästi, nautida vaba päeva ja võib olla, natuke erilisemat meeleolu.

Miks mitte, ka kodus, riietuda pidulikumalt, ja pidada maha üks teistmoodi piknik. Õues.

Torti pole, aga imemaitsvad nostalgilised vahvlid sobivad kuuma tee ja külma ilma juurde suurepäraselt.
Suupisted on traditsiooniline paneeritud kana koos tartart kastmega.
Et hetk, oleks pidulikum, siis EEsti rahvuslille motiivides kootud kätised. Ning rahvussümboolika värvuses seelik ning meile iseloomulikud liblikad, täiendasid üksteist suurepäraselt.

Ka ponid said laka sisse, tähtpäeva väärilised unenäopüüdjad. Vahvad klõpsud tegi Kadri Talivätsing. Ponid on pärit Likemetsa tallist, Kakumetsast. Talli omanik Angela Tali. Praegu vaatan, et päris huvitav nimede mäng ja kooslus on tekkinud 😀

Tuleb osata hoida omasid.🤗 Kõik mu väänikud, olete mulle väga kallid💝

Toredat Eesti Vabariigi aastapäeva kõikidele. Tulgu teil vahva päev 🤗

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.