Miks on mõnikord esmaspäev sinine? Miks mitte kollane, punane või hoopis roheline? Miks omistatakse päevadele värve või liigitatakse hommikuid paha-õige jalale kuuluvateks? Olgu sellega, kuidas on, aga mina tean, et minu esmaspäeva hommik ei ole õhtust targem ja hoolimata vasaku jalaga voodist välja astumisest on päeva ilus, nagu iga teinegi, ja värve on siin rohkem kui sinine ( taevas), kollane-punane-roheline- oranž ( puulehed ja muru), hall ( trepid) ja rohe-must ( vanker) , punane valgete mummudega ( laste kummikud).

Täna algas koolivaheaeg ja meie tähistame koolivaheaja algust vihmase ja päikese sabrulise päevaga ja naudime õues jalutuskäiku.

Mis sest, et vihma tibutab ja päikest jagatakse sentimeetri kaupa. Pole ju halba ilma, on vaid kehv riietus. Meil seevastu oli täna aga väga õige ettevalmistus: kummikud, ja vihmajoped.

Telefon jäigi kadunuks. Suurest lootmisest, jäi väheks ja kuigi otsimise kuulutust on jagatud tartu gruppides, siis vaikus kestab. Arvan, et maandus kuhugi, kus see lihtsalt laiali lendas. Osalt, ma loodangi. Osalt, tahaks et see oleks halb uni ja et telefon tuleks kuskilt ebatavalisest kohast välja.

Olen omale korraliku köha saanud.  Ja tee või tina, siis ära ka ei lähe. Minu lemmik ravivõte sinepiplaastritega plaasterdada, kuum tee ei mõju. Ja muud apteegist ei saa, sest apteeker arvab, et kuna neid ravimeid pole testitud – mis juhtub kui samal ajal imetada – kas eritub rinnapiima või ei, siis pigem võiks võtmata jätta. Nõustun ja jätkan oma sinepiplaastrite kuuriga. Tea, mis mõju avaldab, kui sinepiplaastreid talla alla panna? 😀

Olgu kuidas on, aga olemist “remondib” kui päeval saab värskes õhus rammestust luudest välja liigutud ja  õhtuti alati soe ja hubane tuba ja terve kuhi vanaema retsepti järgi tehtud hapupiimapannkoogid siirupi ja marjadega. Tassike kuuma teed ja hea muusika. Ja kui seljal ja rinnal hõõgub  krehvtine sinepiplaaster,  Soojad sussid ja kuum dush. No mis sa veel, heaks lõõgastuseks tahad 🙂 

Ja kui kuuma dushi ajal, lapsed ise voodisse poevad ja magusasti unne suiguvad, kui suuremad loevad unejuttu. Siis see on tore viis, lõpetada üks ilus värviline mitmesuguste värvivarjunditega “sinine”  esmaspäev ja heade emotsioonidega voodisse pugeda.

Huvitav, mis värvi tuleb teisipäev? 🙂

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.