Kes veel mäletab, siis paar aastat tagasi, toimus me teismeliste elus koolipööre, mis maakeeli öelduna viis noored kaugemale senistest toksilistest suhetest. Paraku loodus tühja kohta ei salli ja nii oleme taas sellises olukorras, kus olla ei taha.

Umbes kuus päeva tagasi oli selline juhus, kus otsustasin pärast pikka toredat perepäeva lastega Alatskivi lossi vaatamast ning Kallaste pankrannikut vaatlemast tulles, et mina rohkem ei sõida. Ja mitmete asjaolude kokkulangemisel juhtus nii…et tänaseks on loodud minu pubeka kohta tema tagarääkimise messengeri grupp. Kuhu teda siis loomulikult ei ole lisatud ja esimestel päevadel viskasid hagu alla tema enda nö senised head sõbrad.

Situatsioon oli siis selline, et noored tulid meile alevikku aega veetma. Paaril neist lubati siia tulla tingimusel, et nad bussiga õhtul koju tagasi lähevad. Kümmekond minutit enne bussi tulekut leidsid need paar last hea mõttena saata mu laps minult küsima, et äkki ma viinnad õhtul hiljem autoga koju. Mina ütlesin EI. Tema läks ja hõiskas sõpradele, et “Aitäh emps”

(Selgitan, et senimaani olin ma selline vastutulelik emps- taksojuht, kes sõitis laste soovil sinna- tänna, kuhu aga soov oli – ja kuigi ma alguses võisin eitavalt vastata, siis veenva veenmise tulemusena, andsin üsna kergelt järgi. Aga..ükshetk hakkas see tunduma ära kasutamisena ja ..ma otsustasin hakata ütlema sellistele tellimusreisidele “Ei”. Teine põhjus, miks ma kergelt järgi andsin oli see, et need noored paistsid minu teismelistega hästi lävivat ja läbisaavat ja soovisin soodustada nende sõprust.

Loomulikult hakkas tal endal tookord südametunnistus piinama ja käis mind ikka veenmas, et need noored koju ära viiksin. Pakkusin, et anname noortele jalgrattad ja lähevad siis ise koju. Ühesõnaga piiga lubas maad ja ilmad kokku aga seekord otsustasin ma siiski mitte järgi anda ja meil oli tõsine riid sel teemal. Piiga ise seletas nende noorte vanematele, miks noored õigel ajal koju ei jõudnud ning jutu sees mainis ära ka asjaolu, et ta oli neile valetanud.

Selle peale lõi üks noortest salajase facebooki grupi, kus siis muuseas selgub, et me piiga kaotas oma kõik sõbrad tänu sellele valele ja järgnes sellele hästi palju inetuid otseseid väljaütlemisi tema kehakaalule ja välimusele.

Minu meelest ei teadvusta tänapäeva noored, et sõnad teevad rohkem haiget kui teod. Kuid kui panna ritta, kõik need korrad, kui nende noorte valede või tõe väänamiste tõttu olen ma oma lapsed koduaresti jätnud, siis neid on rohkem kui ühekäel lugeda kokku võiks. 🙂 Kui neile noortele see tõerääkimine ikka nii väga meeldib, et väikse vale tõttu oma sõber seltskonna põlu alla saadetakse, siis …ma tean selle muu seltskonna tegude kohta päris palju, et tundub, et on aeg jagada tõest informatsiooni ka teistele vanematele päris mitmete telkimiste, linnaskäimiste ja pikalt etteplaneeritud ürituste kohta, mis nondeni ilmselgelt jõudmata. Küsimus…vanemad kas Teie teate millega tema laps internetis, messengeris ja instagrammis tegutseb? Ja teie meelest on okei, kui alaealised tegelevad asjadega, millega neil praegu asja pole?

Ja sellised vihased materdamistega solvamistega grupid, huvitav kuidas selliseid algatajaid veel poppideks lasteks peetakse? Selles seltskonnas on vähemalt kahte tüdrukut veel materdatud solvangutega ja rämedate sõnadega, mis kirjamusta ei kannata ja ometi koondutakse nende solvajate ümber kui kärbsed kleepepaberi või shunnikul.

admin Blogi