Siis kui kodu on sõpru täis, või kui omad lapsed on kellegi teise kodus, on ikkagi tuba lapsi ja nende sõpru täis. See on juba meiesuguste omapära, et kui oled üksi kodus, siis alati on siin keegi teine veel. 🙂 💕 Armastust täis, kodu. Olen rahulolev, sest on laupäev, sest et on perega koos olemise päev. 💕

Eile oli reede. Eile oli imesid täis õhtu. Nimelt väga trenni kauge Tüdruk🧡Väänik otsustas proovida trenni minna. Sest tüdrukud olid õues võtteid õpetanud. Ja siis olid nad harjutanud, jutustanud ja piigas tärkas huvi.

Koolist tulles viisin Tüdruk🧡Vääniku ja ühe tema klassikaaslase koolist koju. Väänik läks talle külla.

Sain teada, et klassikaaslasel on vend, 14 ja et ta on teismeline. Talle ei meeldi mitte keegi ega midagi. Koolis oli üldiselt tore olnud, kõik suhtlesid, rääkisid temaga, sest…. üks tüdruk, kellest me rääkida ei taha, puudus. Nii, et jah! ma olen rahulolev. Rahuloluks annab muidugi ka põhjust asjaolu, et rääkisin siis täna selle Tüdruk🧡Vääniku sõbraga ja tema emaga, kellele Sosistav tüdruk oli öelnud “Ära olen enam TüdrukVäänikuga sõber.” Kui ma olin algselt skeptiline selles, siis – Mis ma oskan öelda, on põhjust oodata, seda esmaspäeva👀

Igatahes, mul on hea meel, on hoolimata sellistest tõrvatilkadest meepotis, on me Väänikutel ikka päris häid sõpru ka. Ja see on nii hea tunne. 😍 Ja see hea tunne, ajendas eile küpsetama keeksi ja siis sai keeksist hiljem ka pulgakooki meisterdatud, mööndustega 🙂

Ehk siis küpsetasime keeksi valmis, vaat selle retsepti järgi
https://perenaine.ee/apelsiniselt-mahlane-keeks/#.XJYjGtIzbIU Ja siis kokaraamatus “Pille köök” on üks pulgakoogi retsept.

Me lihtsustasime asja oluliselt – pudistasime keeksi kaussi, terve pakk toorjuustu, 1 tl suhkurt, segasime segi, vormisime pallid ja 10 min külmikusse. Sulatasime shokolaadi fondüül Kalevi pählitega shokolaadi, veeretasime pallikesed shokolaadi sees ja tõstsime taldrikule ja kuna pulgad olid teadmata kadunud, siis oli nii nagu oli lihtsalt taldrikule tarduma. Väljanägemine, polnud just esinduslik aga maitse oli …. võrratu 🤪Hea oli, et prooviks, vaid mõne tegime. Ma tõtt öelda suhtusin neisse pulgakookidesse väga skeptiliselt. Aga uskumatu, kui kähku need taldrikult kadusid – kiire, lihtne ja maitsev. Edaspidi on tore rakendada loovust ja valmistada neid sellisest toorainest, mis parasjagu rohkem meeldib või parasjagu on kodus.

Nüüd me siis hängime siin. Tegime pisut kevade värki – seemnepalle. Nendesse kohtadesse, kuhu istutama ja rohima ei pääse, saab seemneid levitada seemnepommide abil. Seemnepommid (või ka seemnepallid) on savist, mullast/kompostist ja seemnetest koosnevad pallikesed, mis maapinnale sattudes vihma ja päikese käes lagunevad ning idanema hakkavad. Pallike kaitseb seemneid lindude, tuuleerosiooni ning kuivamise eest.

Kõige lihtsam seemnepommi retsept on järgmine: 1 osa savi, 1 osa seemnetega segatud mulda ja/või liiva, piisavalt vett, et asi kokku jääks. Võib lisada ka komposti, et seemnetele toitu juurde anda. Seemnete hulk sõltub nende suurusest, aga väikse palli jaoks võiks piisata 0,25-0,5 teelusikatäiesti. Seemnepomme on hea visata näiteks üle müüride ja tarade, aga need võib ka maasse kaevata nagu tavalised seemned.

Igav, just ei ole 🤪💚 kodus on erinevaid asju, mängida mänge- hakkame leiutajaks leiutajamängus 👀🙂

Mis teie, kallid sõbrad oma esimese kevadise nädalavahetusega peale hakate? 🙂🙃

admin Ajaloo arhiiv ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.