Kes meist poleks olnud stressis, oingestatud murest enda või laste või sõprade tervisemuredest, luhtunud katsetele sõprade või endi elus midagi luua, valmistada või kasvõi midagi sellist, mida varem proovinud teha pole. Või lihtsalt toimuvad sellised sündmused, milles sa oled osaline kuid lahendus ei allu sinu kontrollile ja puudub võime suunata. Või oled stressis, sest sissetulek pigem väheneb kui kasvab. Ja kõige hullem on see, et selliseid inimesi ongi palju. Neilt nõutakse ja oodatakse enam kui nad suudavad väljapoole anda. Vahel tuleks väljapoolt sissepoole inimesi märgata. Rohkem hoolivust, tähelepanu ja vähem viha ja halvakspanu.

Minu üllatuseks lahenes meie jaoks üks stressiallikas nõndaviisi, et me ei saagi aru, mis täpselt lahenduse tõi, kas minu jonnakus ja järjepidevus, või veebipolitsei sekkumine või noorsoopolitsei või hoopis kohusetundlikud vanemad, kes jätsid ruumi kahtlusele. Igatahes, mul on hea meel, et lahenduseks oli see, et tõde selgus ja me piiga ees vabandati.

Meie toiduprojekt sai nüüd lahendatud. Annetatud toidukaubad peredeni toimetatud. Tänan Salvestit, Pajumäe talu, Kommipommi esindajat ja Maris Gildeni nimelist ettevõtet panustamise eest. Tänan oma teismelisi, kes heategevusliku küpsiste küpsetamise ja müügiga tegelesid, ning saadud raha eest lihatooteid juurde ostsime.

Niisamuti tänan oma häid sõbrannasid ja tuttavaid, kes toetasid mu toiduprojekti kuivainete ( pudruhelbed) selveri kinkekaartide ja arendavate lauamängudega lastele.

Üks toidukorv läks ka üksi elavale pensionärile.

Võimaluse korral võite oma abi pakkuda ka Kristhelile, kes sel aastal ka Pärnus sedalaadi projekti eest veab😉 teeme meelehead seekord inimestele ja lastele. Crinch ( meie keeli koroona) ei võta neilt ega meilt sel aastal jõule.

Kui inimene on stressis, siis näiteks mina näen asju palju tumedamalt ja lahendusedki tulevad palju raskemalt. Lihtsam on lihtsam lasta asjadel minna. Nagu täpselt selle instagrammi kontode puhul…sel hetkel kui jõudsin sisimas järeldusele, et olen andnud endast kõik….ja las ta siis olla….lahenes olukord ilma minu edasiste ponnistusteta ladusamalt😀

Ja kuigi eks ole nii et on meelehärmi põhjustavad asjad, tuleb arvestada, et endaga tuleb ka arvestada. Ning et ilmas pole vaid kaks värvitooni st must ja valge vaid sinna mahub 100 ja 50 varjundit😀

Nii mõeldes näeme laiemalt pilti ja suuremalt ka. Mõtleme sellele, kui hakkame koostama nimekirju jõulukinkidest kellele ja mida….kingime meeleolu, mitte ei kuhja tarbetuid asju kommerts eesmärgil….

Kadri Ajaloo arhiiv