Kes on facebooki, nutisõltuvuses, kes töösõltuvuses, kes ei saa läbi ajada, alkoholi, suitsu või ilma shokolaadita. Aga mina avastasin, täna hommikul, et olen stuudiumisõltlane.

Peale kella 9.00 hommikul, avan telefoni ja vaatan stuudiumisse. 1 laps, teine ja kolmas…kuidas läks tunnis, kas on mõni märkus ja äkki on keegi midagi kirjutanud. Ei ole. Läheb tunnike, ehk mööda, vaatad uuesti. Oh, vedas, puhas leht. Ja siis uuesti….ja näed märkust, ärritud….ja siis on terve päev rikutud.

Otsustasin, et ei ole mõtet. Enamus vanemaid on ju tööl, ja ilmselt keegi teine oma vaba aega stuudiumis ei kuluta…hakkan ka ainult õhtuti stuudiumit külastama. Kokku 1-2×. Ja märkused lasen pohhult läbi sõrmede.

Möönan, et see koolijant kulutas rohkelt närve, ja rikkus tuju rohkem, kui paaril päeval. Ja kuigi, kooli esindajate meelest, erinevad lapsevanema ja kooli seisukohad, väärtushinnangud, nagu öö ja päev. Siis tegelikult nimetaksin probleemiks hoopis puudulikku kommunikatsiooni ning probleemidest ühtemoodi mitte arusaamist.

Aga midagi head sündis sellest kõigest ka 🙂 nimelt, ma läksin TÜ juriidikat mitte- juristile õppima. Ning sain raamatukirjutamise projekti lepingu taskusse, teemadeks koolikiusamine, koostöö või selle puudumine. Jne.

Olen lugenud hästi palju kirjandust, teinud märkmeid ja kui sellest stuudiumi sõltuvusest lahti saaks, oleks veel paremini hästi 😂

Nendin, et probleeme oleks saanud lahendada teisiti, vb veidi valutumalt. Aga kas pole – koolikiusamist õpilaste poolt enam pole. Seega, toimis.

Ainult, et mis hinnaga.

Elukogemus, on see kui astud rehale ja sul juba kiiver on peas.

Täna, oli see päev, kus läksime poodi, ostsime vihikuid, joonlaudu, pliiatseid jne. Kirjutasime, joonisime, õppisime, panime asjad ja riided kokku. Tegime pitsat ja ma pidin tõdema, et koolistress hiilib meilegi koju ja naksab kannast. “Stopp. Voldemort.”

Kuni järgmise nädala keskpaigani teeme kooliteemast pausi. Kui homme tuleb märkus- soolaku, see sisse. Võtan ka reageerimiseks aja 30 päeva🤣

Aga järgmisel nädalal juba uued kooliuudised.

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.