Võiks arvata, et sügise õdususe moodustavad päikeselised hommikud, kogunevad linnuparved elektriliinidel või üles küntavatel põldudel, värvilisteks värvuvates lehtedes ja juba paksud väljaotsitud kudumid linnapildis kaelas, peas, jalas ja käes. Jah, kindlasti on ka eelnimetatud tegurid sügise õdususele andmas tooni, sügise mekki.

Minu jaoks on sügise õdusus see, kui akna taga lõõtsub tuul, ja maja taga kiikuvad oksad heidavad maja seinale varje. Aknaklaasid on vihmapiiskade hellalt kinnipüüdjad, ja kui päikesekiired neisse omakorda takerduvad. Kui toas on soojad lilled, mõned elemendid, mis annavad aimu aastaajast

ja annavad edasi hubast kodusoojust ja teadet, et “siin on kodu” Kodust elementi kannab alati õhtuti kokku kogunenud perekond, mõnusad õhtused koos ajaveetmised, raamatulugemised, sauna,- vanniõhtud. Mõnus kamin ja tuppa toodud puidu ja värske saepurulõhn. Lihtsalt imeline.

Kui teekann, see päris ehtne keedukann, millega pliidil vett keeta, ja vilistama hakkab. Teekruusid, mis täis kuuma teed ja suussulava kuldse meega purgid riiulil, oma järjekorda ootavad. Ahjust välja võetud kaneelirullid ja nende imeline aroom kõditab nina ja maitsemeeli.

Kui pisike väänik kõkutab läbi une ja teistegi suunurgad tõmbuvad muigesse.  Siis peale unejutu lugemist on nii hea pugeda oma pehmesse ripptooli, lahti lüüa, eile pooleli jäänud armastusromaan või seiklusköide….kiikuda mõnusa vihmasabina saatel, kuulatada väänikute sahistamist ja nohistamist…. ja ise õdusalt unemaailma suikuda.

Sügis on mõnus.

admin Ajaloo arhiiv , , ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.