Sügisene pööripäev ehk ka sügise päevakäänd, päevakäänak, sügisene pööripääv, sügisa pööriba, pöörtuspäiv, on ööpäev, kus öö ja päev on ühepikkused. Kuni jõuluni jäävad päevad aina lühemaks. Mets ja aas kolletavad ja punetavad juba tükk aega ja õhus on ammugi sügise hõngu. Suurem jagu laululindegi on enne pööripäeva vaikselt lahkunud.

Erinevalt talvisest ja suvisest pööriajast on kevadine ja sügisene pööripäev maarahva pärimuses esindatud üsna tagasihoidlikult

Meie tähistasime sel aastal sügisest pööripäeva vääriliselt. Tegime nimekirja nendest asjadest, mille üle oleme tänulik. Tänulikkus paneb märkama seda, mis sul on ja mille üle saad rõõmu tunda. Kui sa ei tea, millest alustada, siis pane kirja kasvõi see, et sul on katus pea kohal, tuba soe ja toit laual. Peagi märkad, et nimekirja lisandub asju juurde ja juurde. Tänulikkus on üks külluse alustaladest.


Pidasime maha korraliku pööripäeva söömaaeg. Toas olles piisab, kui kaunistad laua roheliste ja kollaste küünaldega ning kaunite värviliste sügislehtede ja lilledega. Kindlasti valmista söögiks head ja väekat toitu – seene- ja marjapirukaid, kõrvitsast valmistatud hõrgutisi. Ära unusta ka marju, õunu ja pirne. Enne sööma asumist täna loodust ja Emakest Maad.

Taastasime oma kodus harmoonia ja tasakaalu. Tuuluta tube, korista tolm ja vabane seisma jäänud riietest, jalanõudest ja muudest asjadest, mida sa ei vaja. Kuula mantraid, põleta viirukit ja küünlaid. Valmistu teadlikult uue aastaaja – sügise saabumiseks.

Käisime looduses.
Pööripäeval mine kindlasti loodusesse, jaluta metsas või mereääres, pane tähele sügise märke, korja seeni või marju, too tuppa värvilisi lehti, käbisid või kastaneid, et oma kodu kaunistada.


Juuste või.laka aksessuuaarid

Tubasel ajal on eriti mõnus tegeleda väiksemat või suuremat sorti loovuse ja loominguga. Sügise kirglik energia paneb loovuse õitsema – joonista, maali, vooli, küpseta, rebi, täida, koo või luuleta – ei, mitte teistele näitamiseks, vaid enda hinge rõõmustamiseks.Sügisperiood on sisekaemuse aeg. Tuleb vaadata enda sisse sügavamale tasemele, mõista iseend ning tegeleda vaimse arengu ülesannetega.

Mõnusat ja maagilist pööripäevaaega!
Alates pööripäevast hakkavad ööd muutuma aina pikemaks ja pikemaks ning valget aega jääb aina vähemaks. Kuid ka see aeg on meile väga vajalik. Tuleb hinnata pimeduse, puhkeaja ja rahulikuma perioodi võlusid, sest just see on aeg, mida inimene vajab arenguks, kasvuks ja liikumiseks uuele tasandile.

Pööripäevaaeg on alati pisut müstiline, kandes endas maagilist salapära. See on nihe, mis ei vii meid ainuüksi järgmisse aastaaega, vaid muudab nii mõndagi ka inimeste teadvuses, emotsioonides ja käitumises. Sügisene aeg on suurepärane, et tegeleda oma sisemaailmaga, teadlikult jälgida oma tundeid ja mõtteid ning hoolitseda oma keha ja meele eest.

Kuna pööripäev kannab endas suurt muutuste jõudu, siis tasub nüüd lugeda, kas peaksid pigem käised üles käärima ja asuma aktiivselt tegutsema, või suisa vastupidi – andma endale puhkust ja nautima elu rahulikumat perioodi.

Rahulikum periood 😉Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.