See on nüüd selline postitus, kus absoluutselt ei pretendeeri absoluutsele tõele, vaid minu isiklikule, täna õhtustele tundmustele. Niisiis, kui sul tuju hea, siis käteplaksu tee…kui sul tuju pole hea, siis üks, kaks suhkruampsu tee.

Vahukomm. Kakao

Räägitakse, et suhkur on paha ja enne magamaminekut, ei ole hea suhkurt süüa. Mõnikord, aga on täiskasvanutel vaja suhkurt, sest nagu alkoholilgi on suhkrul leevendav toime. Muidugi, kui iga õhtu liialdada, võib ka tekkida magusa sõltuvus.

Aga konkreetselt täna kirjutame sellest, kuidas näiteks Coopis müüdavad glasuuriga karamell sõõrikud, leevendavad koos kuuma kakaoga tusatuju. Kui tusatuju on tekkinud sellest, et lased kodus nagu orav rattas ringi ja kõigi teiste jaoks on see nagu iseenesestmõistetav.

Või hoopis su lemmik ahvatlus külmikust, kus vaniljejäätis – shokolaadi tükkidega, sind kelmikalt sügavkülmas piilub, sest sa paistad parajalt tusane.

Või hoopis palju kirutud pudel coca colat külmiku riiulil, teeb flirtivalt silma.

Või vahukommid, kuumas kakaos, mõnusalt lesivad ja sulavad kaalus.

Või ahjusoojad piparkoogid kausis

Või hästikooritavad mandariinid, puuviljakorvis, ootamas järjekordseid haaravaid sõrmi….

Suhkur pole paha. Peab olema vaid oskust ja harjumust mõõdukalt tarbida. Muidu saab hommikul, veel suhkrupohmaka. Kui mõõdutunne paigas, siis võib õhtul, oma meeleheaks aeg ajalt suhkruseid patte lubada küll.

Hommikune suhkur

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.