Meie suhted iseendaga peegeldavad suhteid teistega. Seetõttu on minu arvates hädavajalik võtta paar korda aastas aeg, mõtisklemaks, milliseks on su kontakt teiste inimestega muutunud.

Mitte ainult kolleegidega, ülemusega, kaaslastega, vaid sõpradega, vanematega või iseendaga. On sul kõigile aega või on sul nendega otsene kontakt ja lähedus?

Tunned, et oled mõistetud? Nähtud? Tunnustatud? Armastatud? Mõistad sa neid? Näed? Tunnustad? Avalikult armastad, mitte ainult salaja oma mõtetes ja südames? Tunned nende vastu uudishimu? Nagu päris uudishimu? Kui palju on iseenesestmõistetavust? Keegi tark inimene on välja arvutanud, et nädalas on 168 tundi. Millest 56h sa peaksid magama (minimaalselt)!40h töötama (üldjuhul). Alles jääb 72 tundi.

72 tunni sisse tuleks mahutada igapäeva sebimised (laste vedamine, söögi ostmine, -tegemine, söömine, kodu koristamine, muud pudi padi toimetamised). Minimaalselt moodustab see päevas 3h ehk nädalas kokku 21h. Seega peaks jääma  nädalas nn vaba aega 51h: Et unistada, unistustega tegeleda, mitte midagi teha ehk olemine, lugeda, telekat vaadata, trennis käia või liigutada, ehk aeg iseendale. Et võtta aega teistele, mitu last sul on? Kaaslast? Sõbrad? Vanemad? Kui palju aega sa võtad, et luua ühendust? Kellega peamiselt? Endale jääb sul aega? Kas sa “varastad” sealt 51h? Näiteks tööle? Mõnele muule tegevusele ja sul jääb suhetele, endale veel vähem aega?

Üksindus on valik.

Nagu läheduski.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.