Tänapäeva inimene soovib eristuda, samas tahab ta olla liidetud samade vaadetega inimeste gruppi, mõnikord on agarus hea, teinekord tundub see kõrvaltvaatajale ogarusena. Täna võtame jututeemaks interneti foorumid, ja et teema väga keeruliseks ei läheks, siis piirdun justament konkreetselt fb gruppidega, kus olen olnud liige. Viimati loobusin olemast Rahvastikuministri grupis ja Positiivse ning rahumeelse vanemluse grupis.

Olen viimasesse teinud ka ise ühe postituse ja tagasiside oli pehmelt öeldes üllatav. Pärast seda, olen üritanud vältida igal pool emotsionaalsusest tingitud postitusi, sest ega need inimesed, kes loevad sinu püstitatud teemat, need ei loe sinu muret…enamus ei loe isegi sinu püstitatud teemat, vaid viimaseid kellegi teiste kommentaare, leiavad sealt selle “mõtte” ja sealt tulenevalt kirjutatakse oma arvamusavaldus. 

Sattusin eile lugema ühe naise postitust, kus ta soovis mõistmist ja väljendas arvamust, et tänapäeval ei tohiks olla nii, et olemasolev elukaaslane vahetatakse välja kui tekivad probleemid, selmet et neid probleeme püüda koos lahendada. Tema mure oli selles, et pärast pikka nädalat, oli ta olnud lastega üksi kodus ja ootas elukaaslast koju, et ka tema saaks minna natuke välja. Ta oli mehele helistanud, huvitunud, et millal jõuab. Mees oli läinud olerexi ja seal oli tema ette soovinud astuda varem teenindatud klient, kellele oli see meesterahvas öelnud, et tal on naine kuri juba kodus, et ehk teenindataks ikkagi järjekorra alusel. Teenindaja oli siis öelnud, et võtke siis endale uus naine. Mis naist ennast väga pahandas. 

Teenindaja tegi ilmselt nalja, sest ta arvas, et mees tegi nalja. Mees ilmselt oli juba enda peale pahane, et oli koju hiljaks jäämas ja reaalselt – oli tema ju järjekorras järgmine, et miks pidanuks ta kellegi vahele siis laskma. Ok, mees poleks ehk pidanud kodus vahejuhtumi sõna sõnalt kodus ette kandma, aga …. 

kommentaatorid hakkasid siis sõnast “kuri” kinni ja hakkasid seda kommenteerima. Leidsin, et naine peaks oma tassi täitma ja miks paari minuti pärast ikka kuri olla ja põhimõtteliselt on naine kontrollifriik ja ilmselt ikka pole kodus kõik korras, kui mees tanklateenindajale ütleb et ta naine kodus kuri on. Ning et mehel ju paha koju tulla, kui teab et seal üks närvis ja kuri naine on, kes pidevalt uurib ja helistab kus on. Samuti leiti, et on inetu järjekorras eelisteenindamist paluda, sel põhjusel, et naine on kodus kuri ja et teenindama peab ikka järjekorras. Ja lõpuks elas see “kuri” oma elu ja teemaalgataja püüdest tegelikku olukorda – ei huvitanud see kedagi. Seepärast soovingi – ärge tehke emotsionaalseid postitusi facebooki gruppidesse või muudesse internetifoorumitesse, sest pärast postitamist jääte vastuseid jälgima, ning satute nõiaringi ja üha kasvavasse masendusse, et teist on valesti aru saadud ja soovite end üha uuesti paremini väljendada aga see on suhteliselt sama hea kui tuld bensiiniga kustutada. Enamus kommentaatorid elavadki selle nimel, et saaks oma kogemuste baasi põhjal nõu anda ja oma arvamust värvikalt ilmestada aga nad ei saa aru, mis oli teie algne mõte, sest nad pole teie endi postitust lugenudki ja ilmselt lähtuvad viimastest kommentaaridest ja sealt üle võetavatest hoiakutest. 

Kui erinevaid kommentaatoreid üldistada ja nende hoiakuid peegeldades, siis tekib tunne, et need on need inimesed, kes kunagi midagi üksteisele valesti ei ütle, oskavad kasvatada ideaalselt oma lapsi, arusaamatusi suhetes ei esine, ning kes ei tee alandavaid või valestimõistetavaid nalju. Ning kelle tassike on alati täis 🙂 Aga alati on probleemilahendus selline, etj äta maha, mine ära, lahku seni kuni saad ja pommitavad sind linkidega, mis kirjeldavad nartsismi ja jutlevad teemadel, et sul on parem kui lahkud. Kriipi!

Kui sind midagi pahandab emotsionaalselt, siis räägi sellest oma kaaslasega. Või sellega, kes sind endast välja ajas. Või kellegagi, kellel samad põhimõtted ja arvamus –  vaated. Minu meelest täiesti õige tähelepanek – et uues maailmas, kus me elame on kombeks jätta maha oma kaaslane, selmet et teravad nurgad koos siledaks lihvida. Mõne kuulsuse käevangus vahetuvad näiteks poole aasta sees mitmed erinevad kaaslased, kellega promotakse “suurt armastust”. 🙂 

  • Minu mõte siis selline, et ära postita foorumitesse emotsioonipõhiseid postitusi. Räägi ühe – kahe inimesega. 
  • Tee teemaga rahu ja vaata – mida see teema sulle õpetama tuli. 

Ja siis mõtle, et mida see avalik postitamine sulle annab? Mitte midagi. 

  • Aga võtab ära sinu aja ( mil sa seda postitust kirjutad) , postitad ja kommentaare jälgid, ning püüdes jätkuvalt selgitada kuidas ikka või mis tegelikult oli. Ja korvamatu kahju närvirakkude hävimises.

Selle asemel korista, kasta lilli, maga või kasvõi tule osale minu poolt juhitud loovtöö grupis näputööga või vaikuseminutitega.

Maailmas on niigi palju negatiivsust. Ära lase seda omale koju ega pähe või hinge mahtuda.