Suure hurraaga alanud prohjektid, tavaliselt kaas saavad eduka tulemi või siis hääbuvad sootuks. Mõningal juhul, on hääbumine sinust mitte olenev, kuid kasutegur siiski jääb. Ja vaat, praegu räägimegi projektist, mis oli meie pere sellesuvine esimene sellinne artikkel, mida lootsime võiduka lõpuni välja vedada.

Alustasime kevadel mängu nimega H2O külastusmäng. www.kulastusmang.ee ja peamine teema, kuidas uurida loodust ja kuidas saada mängides targaks. Mäng toimus 1.06 – 30.09.19 seiklusena loodus ja teaduskeskustes.

Meie jõudsime tegelikult külastada päris mitut, ja algselt oli see mäng päris vahva. Kahjuks rauges ind, kui selgus, kui palju nende kõikide keskuste külastamine maksma läheb ja nii jäigi, et suve jooksul külastasime päris mitmeid kordi ja jõudsime vist peaaegu isegi niipalju läbi käia, et võiks loosikasti siiski võidetud templid saata. Kuid, lapsed leidsid, et pole mõtet. Sest loosimises, meil nagunii kunagi erilist õnne pole. Aga kasutegur, selles kõiges on siiski see, et tarkust kogunes meie kõigi peakestesse siiski päris mitmeti.

Me jõudsime läbi käia esimeste seas Elistvere Loomapargi, Ahhaa keskuse, Botaanikaaia, Akvaariumi ja Jääaja Keskuse. Ilma vihikuta, külastas vanem laps ka TArtu ülikooli loodusmuuseumit ja möödaminnes käisime läbi ka Iisaku looduskeskusest.

Nii mängus osaledes, kui üldse selliste keskuste külastamisel, tuleb omandada teadmised läbi mängu, sest mäng pakub alati avastamiserõõmu. Ka teel olles, ühest keskusest teiseni, võiks autost aknast välja vaadata, ning imetleda kaunist loodust, uhkeid puid, teistsugusemaid puid, järved, jõed. Põllud, talud, õitsvad heinamaad. Lehmad, hobused ja lambad. Teha peatusi, matkata, märgata liblikaid ja noppige metsaveerest marju. Tõeliselt lustlik elamus kogu perele. Kasutegurina maailm avardub, läbi uute teadmiste.

Teeme sügise alguse puhul isikliku loodusmängu “Tadaa Suvi” 🙂 Võtke kaasa lapsed, vanemad ning uurime koos, mida uut on sügisel kodukandis pakkuda. Loodusest nopitud teadmised on ajatud. Kasutegurina taaskord on kõige väärtuslikum aeg koos pere ja sõpradega veedetud aeg. Ja külastagem septembrikuu jooksul vähemalt kolme mistahes kohta, paika, kus tekib tunne, et said midagi uut juurde.

Iga mängija, kes septembri jooksul siia alla postitab oma vahvast käigust. Osaleb auhinna loosis.

Võib ka vastata küsimusele, mis on sel sügisel sinu kasutegur, mis sind liikuma paneb.

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.