Ma pole neist kunagi aru saanud. Üks pool on see väline pool, teine pool on see korralduslik pool ja siis on veel see pool, kelle huve võiks veel arvestada. Aga kui nüüd mõtlema hakata, siis leidub ikka keegi, kes vingub, viriseb ja millegiga rahul pole. Seega, kui kõrgemalt poolt on heakskiit olemas, siis milleks hakata vaevama pead, konkreetselt kohal elavate elanikega.

Jõgeva treff on suurüritus, mille korraldamine on aega nõudev, ja nõuab ressursse, kuid selle tulem on midagi sellist,mida võiks osata järgi teha. Liikluskorraldus on alati hea, ei muudeta, ei panda kinni ja parkimiskohad on varem niidetud, märgitud ja konkreetselt ühegi elaniku huve ei ole kahjustatud. Ka ei pea, ükski kohalik loobuma oma isiklikust parkimiskohast ja keegi nagu ei eelda seda ka.

Võib olla müratase, õhtuste kontserdite aegu, on kõrgem. Aga kõik kohalikud, teavad juba aastajagu ette, et vot sel kuupäeval järgmisel aastal, selline pull lahti läheb.

Kõik on ägedad tere- tore inimesed ja noh, ega ma ju otseselt ühegi sealse elaniku arvamust pole ka käinud küsimus, et kuidas see mõni päev nende heaolu mõjutab. Ilmselt, nii mõnigi võib olla kirub aga infrastruktuur toimib, piiranguid pole ja korraldusliku poole peale, ei anna ka ühtainsamatki kriitika noolt visata.

Aga meie postkasti maabusid eile õhtul selline teavitav plakat. Algselt mõtlesime, et tegu on üritusega, mis on suunatud kohalikele. Otse loomulikult, seda see on ka 😀

Peo kutse ja juhend kohalikele.

Minu meelest on väga tore viis, ütlemaks kohalikule et mine kodust ära, vabasta parkimisplats ja ära näe probleemi, vaid naudi, üritust koduõuel ja tagahoovis.

No aga ma olen kord juba selline ülemõtleja tüüp eksole ja luban jääda endale eriarvamusele selles, kas selline üritus meie koduõuele ikka sobiks. Kuid kui fb, jagatud sedasama üritust jagatuna, leht lahti võtta, nähtub sealt, et Tartu valla heakskiit on olemas, ja arvatavasti ka nõuetekohane luba siis.

Kuid, miks konkreetselt mulle on selline üritus vastukarva.

  1. Parkimine. Tavaliselt, kui meil on siin üritused, kus tuleb tavapärasest rohkem rahvast, sh kuumad ilmad. On kinni pargitud, inimeste väravaesised, ristmikud, avalik haljasala, teeperved. Bussipeatus ja plats, kus saab buss end ringi keerata.
  2. Majade ees pargivad majade elanikud. Kuid kuna sinna nagunii, ei mahu, sest mõnel korteril rohkem sõiduvahendeid, pargitakse need, ka kodust eemale.
  3. Rand. Ega kohalik, enam randa ei saagi. Enamasti on kohal võõras rahvas, kes ujumas ära käib, oma prahi maha jätab.
  4. Liikluskorraldus. Me külas on 30 km piirang. Parema käe reegel. Ma kardan, et vastav märk, mäe otsas jääb pahatihti tähelepanuta, niisamagi.
  5. Lapsed. Me küla on täis väikseid lapsi. Beebisid, mudilasi, kes jalgpalli väljakul mängivad jalkat, sõidavad ratastega. Mänguväljakul liivakastis.

Kuhu planeeritakse parkida, need autod? Haljasalale? Mänguväljaku juurde? Bussipeatusesse? Tee veerde?

Aga samas, võõras mure 😀 vähemalt anti varakult mõista, et see pole probleem vaid lust ja lillepidu😂

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.