Olen häälestanud, ennast juba varakult suvehooajale, kuigi ma JAH, tean, et rasked nädalad tuleb selleks ületada, et lõpuks ometi istuda päevad läbi varbad liivas või karastavas vees, nokitseda kivikesi ja punuda võililledest pärgesid või hoopis huilates kihutada paljasjalgselt läbi ja üle sillerdavate lompide, mis suurtest vihmasadudest maha jäänud. Tegelikult ma eelmisel nädalal, siis kui oli vist nädala kõige kuumem ja päikselisem päev – pakkisin kotti raamatu ja ostsin ühe imelise tükikese kooki ja suundusin järve soppi, kuhu juba ammu ihk soovinud minna, aga alati on midagi ette tulnud ja minemata jäänud. Sedakorda ma ilmselt oma teo eest mingit head tiitlit ei saa – aga lihtsalt läksin ja saatsin tund aega kodustele sõnumi, et puhkan ja teie püüdke ise hakkama saada. Närige võileibu või midagi 😀

Aga suvel on ju niipalju teha, käia ringi ja avastada uusi soppe ja nurkasid, mis mõneti käimata või lihtsalt soov tutvust uuendada. Kuidas siis meite kandis Saadjärvel oma väike mini puhkus nauditavaks teha ja võib olla isegi natukene salapärasem ja kultuuripärandilikum toon anda? Kes Vooremaa kandis käinud või elanud, see teab, et kohalik piirkond on läbi põimunud tihedalt Kalevipoja legendidega ja visatud, tassitud ja loobitud kivimürakatega. Niisamuti on kohalikud rahvapärimused puudutanud ka kohalikku kirikut ja selle ajaloolist teket ning Juula kanti liikudes jääb sinna looduslik mägi, mida kohalikud kutsuvad Linnamäeks. Igatahes, otsustasime talvel, et hakkame koguma rahvapärimusjutte. See on meil nüüd siis tehtud. Ja peaaegu kohalik illustraator on ka oma nägemuse paberile pannud. Kirjastusega jutt käib ja suure tõenäosusega, kui tuled suvehooajal Saadjärvele puhkama, võime sulle näppu pista uhke raamatukese ja eriti vinge aaretejahi kaardi, mis esmalt tuleks mosaiigi tükkidest kokku panna. Avastamisrõõmu ühe pere suurtele ja väikestele.

Lisaks oli meil plaan, mida me veel ei avalikusta, sest nende heade plaanidega on ikka nii, et rahvale esitlemiseks tuleb enne teravad nurgad maha lihvida ja oma nahal järgi proovida, et kas idee ja plaan töötavad reaalselt sama hästi ka praktiliselt kui sosinal oma peas mõeldes. Aga võin öelda, et tegu on millegi sellisega, et siinkandis seda VEEL ei ole pakutud. Vihjeks – see on teenus ja seotud maa, ja loodusturismiga.

Ja kuna kevadekuud on lihtsalt minu kuud, siis kõik mõtted või projektid pakutakse, siis loomulikult kõik võtan vastu. Siinkohal ongi paslik ära mainida, et soovijatega koostöös koostan personaalse kingituse nende lastele, sõpradele, vanematele jne. nende nägemuse baasil, illustreeritud raamatukese. Näiteks, praegu on mul käsil ühe vahva poni lugu, tema perenaisele sünnipäevaks. Perenaine on 8 – aastane vahva plikatirts, kelle suur kirg on praegu väikesed ponid. Tema emaga koostöös teen ma tutvust pisikese poniga, teen mõned fotod poni loomulikus keskkonnas ja hiljem fotode järgi tulevad illustratsioonid joonistatud kujul raamatulehekülgedele. See pisike poni kingiti tüdrukukesele aasta tagasi, ja nii on neilgi varsti lisaks sünnipäevale – üks ühine tähtpäev juba tähistada.

Seega, kui soovid veeta puhkust siinsamas Vooremaal, siis võin Sulle Sinu puhkusest ka personaalse ja mälestusi täis raamatu kujundada ja panna lood sinu emotsioone kajastama. Kui Vooremaale satud, tule astu läbi – meie juures on võimalik tutvuda ka juba tehtud töödega.

Meil on suviti siin rannas palju rahvast. Siililegi selge, et lummavad päikeseloojangud ja rahulik loodus meelitab kõiki. Noori ja lastega peresid ja heade mõtete linlasi kui lausa pealinnast tulnuid. Seega, peale päevitamise, ja mõne tiiru Jääajakeskuse muuseumis või kohustusliku parvesõidu Saadjärvel….leiab tegemist ka Vudila mängumaal….või hoopis Elistvere loomapargis. Kehakinnistamist leiab Karoliina kohvikus, Juulamõisa külakohvikust ja Jääkaru kohvikust ja viimase terassil lihtsalt peab istuma – nii võrratud järvevaadet, kui meite kodukandis, seda lihtsalt pole kusagil.

Aga kui sellest kõigest saab isu täis, siis kirjuta mõni päev varem enne tulekut meile ja me garanteerime mõned enneolematult teistmoodi hetked personaalselt Sinule ja Sinu perele.

Võta meiega ühendust ja kirjuta meile kiri 🙂