Juhtus nii, et tänaseks planeeritud Õunaõie kodukohvikute päeval kallab nagu kopsikuga vett krae vahele. Hooti lausa sahmakate kaupa. Aga kuna kodus ka päris passida igapäev ei taha, siis pakkisin oma väikese poisi soojalt riidesse ja suund Tähtverre võis alati. Mul oli juba selgelt mõte varem olemas, et kindlasti Marlette kohvik ja Mandel võiksid marsruudile jääda.

Pärast esmast eksimist Tähtvere tänavatel jõudsin kenasti Marlette hoovi. Väga kenasti oli korraldatud parkimine ja hoov oli ka kergesti leitav. Hästi sõbralik kohvikuperenaine ja tema kaaslased. Mulle avaldab muljet alati kui suhtlus käib mõlemat pidi ja ei ole selline kuiv teenindus, kus raha sulle ja toode mulle. Mis seal salata, sinna jäi palju minu rahakoti sisust, est soovisin osta erinevaid häid maitseid, et minna ja neid oma sõpradega nautida. Ma siis ostsin makroonikoogid, makroone terve karbi, päris vahukomme, ja mõned maitsvad koogid kreemi ja maasikatega veel. Väga meeldiv oli, et ka lapsega suheldi ja ei oldud kannatamatud, kui väike põnn endale midagi valis.

Teine peatus oli kohvik Mandel, kuhu olen ammu tahtnud minna ja sedakorda siis avanes võimalus. Ligipääs hea, ja külastajad rahumeelsed, ning ei tekkinud probleeme ka parkimiskoha leidmisega. Poodi sisenedes oli sealgi valik mitmekesine ja rikkalik, kuid minu jaoks jäi midagi puudu. See suhtlemise osa. Lapsest ei tehtud välja, juttu väga ei tulnud, ja nende tobedate maskide tõttu ei saa võõrastest inimestest ju aru ka, kõik see miimikapool on olematu. Seetõttu põnn valis endale ehtsa või ja mandliküpsised, mina valisin marjabeseed ja ühe tordilõigu, mille nime ma ei mäleta aga maitse oli elamus 🙂

Koogid ja emotsioonid sai endaga kaasa võetud. Maitstud ja mekitud heade kaaslastega. Kordaläinud pühapäev või mis? 😀

admin Puhkusejutud