Taaskord oleme jõudnud Tamme Flinti. See on suurepäraseim koht, kus puhata Tartu linnas. Ehtne puhkus keset rohelist oaasi, kus aknast avaneb väärt vaade üle Tammelinna õitsevate õunapuude ja sinise taeva. Koht, mis asub peaaegu keset linna, kuid piisavalt kaugel, et linnamüra aknast sisse ega hoovile ei kostaks. Siin on ruumi, siin on avarust ja siin on igalühel oma tuba. Siin on rõdu ja õhtune istumine peale kuuma sauna, toob siin hea une. Ja uni on siin võrratu.

Mine magama kui tahes hilja, oled hommikuks välja puhanud, sest öö tundub olema pikem kui kodus. Pehmed voodid ja puhtad voodipesud ja kuum saun koos korraliku pesemisruumi ja suure vanniga lööb särama ka kõige pisematel mudilastel. Vann on nii suur, et 98 cm pikk tegelane mahub vabalt mängima, et ta on “kala”. Niipalju ruumi, kus ujutada kodust kaasa võetud laevukesi kui ka apartmendi perenaise poolt lastele mõeldud- toodud oranzid kummist pardipere. Lastele on veel mõeldud joonistamise tarbed ja multikakanal televiisorist. Suurematele on olemas hea wifi- mille kaudu on ära tehtavad ka erinevad distantsõppe ülesanded ja vajadusel ka videokõned.

Meie laste lemmik esemeks osutus seekord hoopis röster – avastasime klassikalise teekõrvase – röstsai võiga. Või moosiga. Imehea.

Tegelikult tulime siia täna hoopis minu sünnipäeva pidama. Homme on mul juubel aga homme on minu päev pereringis. Kutsusin täna külla oma sugulase aga ilmselt möödarääkimiste tulemusena, ta leidis, et pärast jalutuskäiku beebiga on vaja kodus veel toimetada. Kuigi olin teda paar päeva tagasi juba kutsunud, mäletan et ütlesin veel, et lepime kokku kell 19 ja siis ma annan teada kui saab varem. Naljakas, selleks hetkeks kui olin oma piiga lõpupeo tantsust ilma jätnud ja linna jõudnud, selgus, et kutusu arvas, et midagi ei toimu ja ta oli linna teise otsa jalutama läinud. Nojah, kella 19 kutse oli ju jõus ja kui sa kahtled, siis küsi üle, et kuidas sellega siis jääb. Aga ilmselgelt on see vist ikka minu arusaam – pole kunagi kellegile külla minemise ära jätmata jätnud vaid ikka uurinud ja küsinud, et kas ikka oodatakse. Aga missest ikka, arusaadav ju ka kui homme korraldatakse hoopis beebishowerit oma venna naisele. Mina lihtsalt pean aru saama, et mina hoolimata oma tahtmisest sinna sugulaste seltskonda enam ei passi.

Kutsusin siis kaks sõpra veel kooki sööma ja teed jooma, kellest siis üks rõõmsal meele tuli. Teisel ilmselgelt oli midagi muud teoksil.

Ja tegelikult oli nii isegi parem, toredam ja vahvam. Me sõime vist niipalju torti, et ilmselt kevadeks vormi ma ei saa 😀 ja käisime saunas, vannis niipalju, et nahk on kortsus ja varvaste vahel ujumislestad. Sain kätte oma esimesed kingitused ja oi oi kui vaffalt hea meel mul on, et selline päev kujunes selliseks nagu see on praegusel hetkel.

admin Puhkusejutud