Eile keegi lugemise väljakutse grupist jagas vahvat pilti teavitusega, et 24. aprill on voodis raamatu lugemise päev. Mulle nõnda sobib, sest reaalselt on ilm ka sellele vastav. Ja mul on veel mõned raamatud üsna pikalt oma järge siin ootamas. Kui need otsa saavad, siis poen sooja teki sisse mähitult arvuti taha ja lõpetan oma raamatute tegelaste tegemata ja pooleli jäänud teod ja ütlemata read. Täna võiks olla see päev tõesti, kus poeme kõik oma päiksepoolsesse nurgatubadesse, peitume ninaotsani sooja teki sisse ja laseme sellel, kes viitsib meile kuuma teed ja küpsiseid tuua.

Aga sellise mõnusa õdusa äraolemise saab korraldada üksnes siis, kui kõik teised sellega päri on – ja et nad oleks, siis tuleb teha neile terve virn pannkooke ja lubada neid kaunistada mitmel erineval moel: marjadega, nutellaga või hoopis magusa vaarikamoosiga.

Ja kui lauale saab veel värskelt pressitud apelsinimahl, siis kostab laua tagant päris tükk aega vaikset mõminat ja itsitamist. Mõnikord võib juhtuda, et tegeletakse ka muuga, kui pannkookide sihipärase manustamisega…

Aga mis ma ikka öelda oska, me päiksepoolses korteris on armastus moes 😀

Mõnikord, kui olen oma õdusaks olemiseks raamatu ja arvuti paika sättinud, ning kõrgest kapiotsast oma “salajasest” maiuse peidikust kohaliku makroonitegija käest endale varu välja tellinud, siis leiab mõni ikka, et kiirem viis, end minu maiustesse nillida on kaissu pugeda ja peaaegu igaühesse hambad sisse lüüa. Tihti juhtub, et ühest ampsust piisab ja siis ulatatakse “mekitud” maius järgmisele.

Tihtipeale jäetakse mulle õdusaks äraolemiseks ja lugemiseks kausitäis hambajälgedega makroonid 🙂 See, kes tahab lihtsalt maitsvaid ja ilusaid makroone ( ilma hambajälgedeta) oma lauale, siis väike vihje, piilu Talvi 100 ampsu FB lehele 🙂

Täna siis lugesime ette Ilmar Trulli luuleraamatut pealkirjaga “Mannekeeni talu”, selle raamatu võitis me vanem piiga kooli omaloomingukonkursilt, saades esimese koha, kui oli kirjutanud read teemal “Terves kehas terve vaim.”

Suur poiss sai oma referaadiga ühele poole, saatis vist isegi õpetajale- juhendajale ära. Mis ma ikka oskan öelda, need vihmased ilmad on aeg ajalt päris kasulikud nähtused. Tegemata asjad saavad tehtud, poolikud peatükid lõpetatud ja lõpetamata laused punktid. Vahest keset ööd ma mõtlen, et kuidas on see nii, et see kõik tundub lihtne.

Mine ja naudi sinagi seda, tänast vihmast päeva ja voodis lugemise raamatu päeva 🙂

Kadri Puhkusejutud