Ajalooliselt oli tänavatoit mõeldud töölistele lõunasöögiks – kuna aeg einestamiseks oli piiratud, tuli kiiresti leida koht, kus pakuti sooja ning toitvat sööki. Maailma mastaabis on burger aga väga väike osa tänavatoidu kultuurist,näiteks Aasias on tänavatoiduks hoopis nuudlid.

Päästke Willy burger

Tänavatoit on soodsam kui restoranitoit, aga kindlasti ei saa öelda, et see oleks kuidagi vähem maitsvam. Üldiselt on tänavatoidu hinna ja kvaliteedi suhe hästi paigas.

Päästke Willy on koht, kus tunned hetkeks, et oled sattunud Londoni tänavatele nautidesparimat tänavatoitu, mis on eales välja mõeldud – fish & chips’i. Krõbe kartul ja paneeringus hõrk valge kala koos tartar kastmega on läbi ja lõhki Inglise traditsioonidest pulbitsev roog. Esimestena Eestis pakuvad tänavatoidu klassikat Eesti oma kalast – Peipsi kohafileest.

Krõbedaks paneeritud Peipsi kohafilee on  toitude pärl, kuid lisaks fish&chips’ile pakutakse ka mitmeid kalaburgereid, värsket salatit ning wrap’e. Kõik toidud valmistatakse koha peal.

Mulle ei meeldi kala. Vanaema juures, vahepeal nokin mõne pala. Päästke Willy fishnchips on olnud tõeliseks avastuseks minu maitsemeestele, seda kohafileed sõin kahe suupoolega ning oleks rohkemgi proovinud kui hea roog otsa ei saaks. Ka juurde antav kastet on väga hea. Ka kartulid on paraja suurusega ja soolasusastmega, samuti pole need liiga rasvased. Hinnad on portsjoni suurust ja kvaliteeti arvestades igati mõistlikud. Teenindus on igati korrektne ja viisakas ning ooteaeg ei võta tükki küljest.

Päästke Willy leiad Tartus Lõunakeskuses.

Kohtumiseni järgmises postituses!

💚

admin Ajaloo arhiiv ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.