Nonii, nonii, on aeg ära rääkida ja tunnustada meie pere uut lemmikut toitlustusasutust, restot Hollyfood, teistele autojuhtidele teada kui parim peatuskoht
Tallinn-Tartu maanteel!

HollyFood restoran/kohvik asub Tartumaal, Valmaotsa külas, Eesti oma Hollywoodi mäe all. Menüüvalik on väga lai – leidub midagi igale rännusellile. Kõiki toite on võimalik kaasa ja ette tellida.
Oma nime “HollyFood” on nad saanud nende kõrval asuva Eesti oma Hollywoodi mäe järgi. 

HollyFoodi mitmekülgsest
menüüst leiab: Toitvaid praade, tervislikke salateid, käsitööburgereid, kergeid taimetoiduroogasid, isuäratavaid magustoite ja lastemenüü, (mis üllataval moel ei sisaldagi ainult friikaid ja viinereid)

Toidumenüü hinnaklass jääb vahemikku 2.50€ kuni 15.00€.  Kõik HollyFoodi grilltoidud valmivad Big Green Egg söegrillil. 

Samuti vahet pole, kas külastatakse HollyFoodi hommikul, lõunapausi ajal või õhtul – kõik road valmivad kohapeal, värskest ja eelistatult eestimaisest toorainest.

Lisaks maitsvale kehakinnitusele saavad teelolijad Hollyfoodis mõnusalt aja maha võtta. Külastajad paistavad end leidnud kui mõnusas, hubases istumisepaigas, kus süpa, juua ja peale pikka reisi jalgu sirutada. Meie lemmikuks kujunes istumisnurk kamina läheduses, mis kutsub lõõgastuma pärast pikka autosõitu.  Tegelikult, me võtsime selle reisi ette, spetsiaalselt välja reklaamitud ja soovitustele, nautida maitsvat õhtusööki kogu perega. Me võtsime, suht mitu nädalat hoogu ja täna see mõte teoks tehtud sai 😀

HollyFood on lõbus peatuspaik ka väikestele staaridele. Kehakinnituseks on neile mõeldud eraldi lastemenüü ning lastenurk, kus saab toitu oodates põnevalt aega veeta. Väga väikestele beebidele on olemas mähkimislaud ja spetsiaalsed söögitoolid.

Lisaks paistis ka avatud päikseline väliterrass, kus roheluse ja lillede keskel saab nautida maitseelamusi värskes õhus. Järgmine kord, kindlasti broneeriks oma seltskonnale laua, mille juures rippkiik.

Mina sattusin, mingi aeg lugema A mida Henry teeb blogi ja seal oli juttu, siis sellest, kuidas neid oli ikka sinna sööma kutsutud jne. Ühesõnaga huvi tärkas, sest kodulehel olid pildid ilusad, menüü toitvaid roogi täis ja tundus, et pole ka teab, mis kaugel. Ja kui ikka sõbranna mainis, mingi jutu sees, et tema on käinud, suured praed ja et väga hea on…ega meie pere siis saa kehvem olla 😀

Meie kodust on Hollyfoodi täpselt 27 km. Kohale jõudes on ees avar parkla, mis on oluline, sest kitsas parklas ei meeldi kellegil ukerdada. Parkida saab otse Hollyfoodi ette.

Toite saab tellida letist, menüüsid lauale kaasa ei anta, samas on nii mugavam, kuid mitme väikse lapsega, ikka päris keeruline, eriti kui külastajaid rohkem ja menüüsid napib. Selle vältimiseks ilmselt tuleks kodus menüüga tutvust teha ja võib olla ka omale sobiv laud eelnevalt kinni panna. Selle me proovime järgmisel korral järgi, sest järgmine kuu on meil plaanis Hollyfoodi veelkord külastada JUBA terve perega.

Toitude ooteajaks öeldi 20 minutit. Ja esimene toit jõudis lauda 19 minutiga.

Tõepoolest oli meie tellitu otse ahjust, potist ja pannilt. Suured portsjonid, kaunis serveering ja imemaitsvad road.
Soovisin tellida Armeenia saslõkki, mis oli kahjuks otsas, kuid soovitatud kanasaslõkk oli ka väga maitsev.

Salat, pisut teistmoodi, kuid samuti väga huvitav kooslus. Lastele tellitud jäätisekokteil oli väga mõnusalt maitsete ja tekstuurilt tasakaalus.

Tavaliselt piiga jäätisekokteili ei armasta, kuid sedakorda oli klaas tilgatumaks joodud. Seega au ja kiitus köögile.

Endale tellisin magustoiduks fondanti, koos küpsisepuru, jäätise ja värskete marjadega. Nagu kunstiteos oleks lauda toodud. Tunnistan, see on mu lemmik magusroog, seni troonis esikohal Müncheni pakutud, kuid seekord lükkas Hollyfood, selle esikohalt.

Mängunurga kohta kommentaariks, et piltidelt nagu enamasti ikka paistavad asjad suuremana, siis nähtud piltide põhjal ootasin ka seda avarust. Kuid väga armas nurgake on tegelikult ja kuni 2- 4 mudilast mahub sinna korraga mängima küll.

Väga mõnus on istuda, nii, et saad sirutada ja samal ajal laps mängida mängunurgas. Kõigil hea.

Muidugi, kui on palju mudilasi ja põnne, võib minna keeruliseks, aga siiski, kõik toimib täna kogetu põhjal.

Oli vabasid laudu, oli muutuvat rahvast. Oli peresid, oli reisjaid, oli üksikuid, paare ja lastega. Kõik tundsid end hästi. Teenindajatel koostöö klappis, külastajatega suheldi sõbralikult ja meilegi toodi toidud ruttu lauda, vahepeal tuldi ja viidi mustad nõud minema, et uus käik lauda tuua.

Hollyfood teeb oma olemuselt, oma pakutavaga silmad ette, nii mõnegi Tartu linnas asuvale toidukohale.

Peamine pluss, muidugi ka see, et kui suur praad, kõhtu ei mahu, saab toidu kenasti koju kaasa võtta 😀


admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.