On selline mõtlemine, kus teadlikult suunad mõtete liiklust oma peas. Teadlikult, valid positiivsuse, rõõmu, nalja ja naeru. Teadlikult valid sõbrad, elu ja koostegemised. Teadlikult ei vali elektroonikat. Teadlikult valid koolis õppimise, mitte vastupidi. Teadlikult valid tervisliku toidu ja teadlikult patustad vahel. Teadlikult tead, et telefon on koolisuhete kurja juur. Me teadvustame endale, et oma sõnade ja tegude eest vastutame ise. Meie noorte uus teadvustus iseendale – nemad peavad hakkama õppima, kuidas õppida.

Eelmisel reedel, asetasin mõlema lapse ette paberilehe ja pastaka, kuhu pidi kirja panema, palju nad päevas õpivad ja kui palju teevad, nad midagi muud. Ja siis palusin kirja panna, mis see ” muu” on. Samamoodi paberi peale sai tõmmatud tabel, teemaga mis tundega, mindi hommikul kooli ja mis tundega tuldi. Puhastasime oma mõtted, teadlikult emotsionaalsest “rämpsust” ja lubasime, et kooli probleemid nädalavahetusse kaasa ei tule. Eks ma ise aeg ajalt libastusin ja paar korda siiski mõtisklesin, kuid tõepoolest, kui teadlikult taipad, kuhu suunas mõte tüürib, on hea “stop” öelda.

Ja me plika on paar päeva käinud, koolis, kus teadlikult oleme sisendanud endale, et koolis käiakse õppimas. Otsustasime, et ignome, teadlikult ja edaspidi palume probleemolukordi lahendada koos õpilastega, vanematega, ja sotsiaalpedagoogiga. Nii oleks õiglane laste õiguslikust seisundist vaadatuna kui ka saaksid mõlemad lapsevanemad, teadlikult vahetult otsese info, mis poleks nö kallutatult esitatud.

Teadlik mõtlemine, tuleb kasuks iga päev, peab püüdma juurutada endas oskust, teadlikult mõelda. Teadlikult mõelda, aitab näiteks jooga, jalutamine, voolav vesi, kuum tee.

Kui teadlikult mõtled sina?

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.