Tegus päev algab alati varajase ärkamisega. Sõltuvalt sellest, kas on vaja kedagi kooli viia, lasteaeda viia või hoopis sellest, et lihtsalt läheb uni ära ja nii hea on nautida pooletunnist vaikust, enne kui terve pere ärkab. Täna oli väga väga soe ilm õues, juba hommikul vara ja päeva peale saime käia õues. Suvisel ajal ja ilusate ilmadega peakski iga lapse lapsepõlv mööduma õues, mitte toas. Lapsel peakski laskma mürada õues, nii liivakastis, rannas, kihutama rattaga, tuppa tulema vaid jooma, sööma ja magama.

Avastasime enda jaoks JUBA ujumaskäimise ja ranna mõnud. Vesi on päris jahe veel aga päev päevaga järjest mõnusamaks ja ka soojemaks muutub. Karastav vesi, on ka lastele meeltmööda. Nende nutikas retsept on selline, kiirelt vette saamiseks, et esmalt rullitakse end liiva sees ja siis karatakse vette, nii et pritsmed üle pea kõigil lähedal vees viibijatel. Jaheda vee tõttu õnneks praegu väga palju ujujaid vees veel ei ole. Täna muidugi, võiks ju mõttelise ranna hooaja avatuks lugeda, arvestades inimesi ja autodemahtu, kes parkimisala juba rõõmsalt hõivanud 🙂

Täna ilmusid välja ka suvenuhtlused, miskilaadsed mustad mutukad, kes järjepidevalt ja üsna visalt käisid ja üritasid sada ja enam ampsu noolida. Muidugi vahva, kui terve küla on lapse mängumaaks aga mitte nii vahva on olla mänguväljaku kõrval putukatoit 🙂

Terve päeva õues veetmine on päris hea eelis selleks, et kaalulangetus mõte, asjalikult hoo sisse saaks ja õnnestumise tõenäosusprotsent kerkiks üle keskmise 🙂 Kui oled kogu aeg õues ja külmikusse ei too midagi “emotsionaalset” siis oled õhtuks nii väsinud, et ei viitsi ka enam midagi tegema hakata või mõnele maitsvale asjale kaugemale järgi sõita.

Terve päev õues, ideaalne ajaviide ja meelelahutus pisikestele ja suurematele lastele. Lapsepõlv möödugu ikka õues, sõpradega koos!

admin Blogi