Toorkoogid on täna meie toidukultuurile veel siiski võõrad, kuigi nende valmistamist võetakse aina sagedamini ette. Ikka kipub mõte koogist minema kõigepealt seda rada, et mida küpsetada ja millega küpsetada, mida kihtide vahele panna ja mida panemata jätta.

Ma poleks vist toorkooki isegi, kaalunud tegema hakata, kuid täna, sattusin soovituse peale, proovida Juulamõisa kohviku toorkooki. Algne mõte, oli, et toorkook ja mina?😀 aga kuna, meil selline tervislikum eluviis ja magusaisu, niiviisi peale ei ründa, tundus huvitav maitsekooslus olema. Ja nii ma selle toorkoogi lõiguga koju tulin.

Hoiatati, küll igaksjuhuks, et kui on pikk maa koduni, võib kohale jõudes, koogikarbis hoopis smuuti olla😀

Õnneks smuutit ei saanud 😉

Aga maitsed, olid puhtad, ja mitte midagi, sest koogist polnud küpsetatud. Ilmselt sobilik ka veganitele ja toortoidu austajatele. Ma usun, et kui ka külmikusse pista, meenutaks, see sorbetti või jäätist. Koostiselt õhuline, siidine ja maitselt üllatavalt imehea 😀

Terved mustsõstrad, mustikad, granaatõun, ilmselt ka pähkel, erinevate tekstuuridena, pakkus tõepooles, mõnusat maitsemeele naudingut.

Aa…me tegelikult, läksime, Juulamõisa kohvikusse, sest see on aegade algusest teada, et seal on piirkonna parimad klassikalised vahvlid.

Järgmine, kord mööda sõites, astu sisse ja proovi😉

Kadri Ajaloo arhiiv ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.