Mõnikord, kui avada leht ja lugema hakates, tekib pähe vägisi mõte, et milleks oli seda artiklit vaja, või kustkohast kiidetakse heaks või laidetakse maha, kellegi sulesepa kirjutatud artikkel. Mingisugune kontroll võiks siiski olla. Kas tänapäeval pole oluline sisu, vaid see, kuidas panna ahvatlem pealkiri ja et oluline on see, kuidas koguda rohkelt klikke.

Igatahes, täna hommikul, lugesin sellist artiklit, sest no päriselt, tahtsin näha, mida sellise pealkirja all kirjutatakse. Nägin ära, te lugege ka https://majandus24.postimees.ee/6681544/eestis-on-uhke-volgu-olla

Tahaksin küsida, kas lugupeetud ajakirjanikul on peas ikka kõik korras? Oma peakest ikka mõtlemiseks kasutate?

Või oot….olen varem kohtutäituritega kimpus olnud. Ja ma olen kümme aastat ikka nii kuradi uhke olnud, kui kõik arved 100% arestiti. Kõik arved. Ei jäetud miinimumigi kätte. Igale tööandjale saadeti palga arestimise akt. Kui tööandja ei arestinud, tehti talle trahv. Kohtutäituturite tasud moodustavad suure osa võlgnevusest ja esimese asjana peab võlgnik tasuma just muud tasud, intressid ja alles siis põhivõlgnevus. Tihtipeale eeldatakse, et võlgnik jätab maksmata, sest ta ei taha maksta. No tere tore, sest nii uhke on ikka võlgu olla, eksole. 🤣

“Uhke on olla võlgu. Olgu, uhke võib-olla mitte, aga uhke on välja mõelda skeem, kuidas vältida võlgade tasumist” kirjutab ajakirjanik oma artiklis.

Ma küsiks, et mis on see skeem, kuidas vältida oma võlgade tasumist? Neid skeeme mõtlevad välja, need, kes on miljoneid tasku pannud, kellele õlale patsutatakse ja kes istuvad headel soojadel kontori või ministritoolidel. Kuidas muidu, kui mitte edukalt oma skeeme ja mahhinatsioone ellu viiakse.

Need “teise eesti võlgnikud”. Need kellelt kohtutäitur koorib 100 nahka seljast.

Nii tore on, ja uhke, et kui sind vabastatakse tööülesannetest, lähed töötukassasse, peaksid saama töötukindlustushüvitist….aga kohtutäitur, arestib 20%, võib olla tuleb järgmine ja arestib veel 20%….saad vanemahüvitist, tullakse ja arestitakse ka sealt. Võlgnikud lasevad seda teha, sest nad lihtsalt ei tea oma õigusi. Ja kohtutäitur teab seda. Ja nii see karistamatuse tunne süveneb.

Võlgnik, on tavaline eesti kodanik, ema, isa, töötaja, kolleeg jne, ta kannab palju muid tiitleid ka, kui lihtsalt “võlgnik”. Muidugi, on naljakas, kuidas peedistatakse kohtutäituri poolt just tavalisi inimesi, kuid neid suuri tegelasi, kes miljoneid võlgu, neid ei puutu keegi. Ja vaat, nemad on ilmselt küll uhked, sest pesitsevad kuskil ministerkonnas, liiguvad ühelt ametilt teise, toppides tasku hüvitisi, mida tavainimene ei näe ka mitmeid aastaid raha säästes.

Aga päriselt ka, arvata, et tavakodanikust “võlgnik” on uhke selle üle, no selleks peab ikka ka annet olema. 🤣

On saavutatud kohtus võite kohtutäiturite üle. Mõnele neist koht kätte näidatud. Korraks. Leiavad uue ohvri ja nali jätkub kellegi teise arvelt. Tore, kui lõpuks ka riiklikul tasandil lõpuks sellisele sigadusele pilk peale visatakse ja kontrollitakse, kuidas mõned kohtutäiturid, kes tegelikult on FIED, ja kel pole kohtuga seost rohkem, kui ametinimetus, tegelikult ületavad oma õigusi. Oli ammu aeg.

Ajakirjanikule soovitan vaba päeva, rahulikku meditatsiooni ja vähem paska öösiti avalikku interneedusesse paisata. Kuigi, jaa 😂 uhke peaks sellise loova tüki üle olema.

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.