Etteruttavalt ütlen ära, et süsteemi saab rakendada vaid sellisel juhul, kui tegu on lasteaia või äärmisel juhul algklassides käivate lastega. Vähemalt omast käest on kogemus ja tunnete segapudru ja virr varr olemas ja läbi kogetud sel piirangute ajastul – tihtilugu tundsin end kui tsirkuse artist, kes peab olema suuteline zongleerima järjest rohkemate pallidega, mida maha pillata ei tohi ning katkestamine lausa ilmvõimatu näikse.

Sa pead lapsevanemana vastutama oma toimetuste eest, niisamuti pead olema õpetaja eest kolmele lapsele ja seda siis erinevate õpetajate rollides. Siis pead lasteaialapsed ära kantseldama ja no pikka juttu ma siia kirjutama ei hakka praegu, kes teab, see teab ja kes ei tea, ei mõista ka siis kui see veel rohkemate sõnadega see lahti kirjutada.

Aga kui vähegi rahakott kannatab, rendi selline mängumaa, kus saad olla vaid oma lastega ( soovitan sünnipäeva pidamise kohti). Kus on olemas huvitavad mänguasjad, ohutud atraktsioonid ja lusti mitmes eas mudilastele. Olemas võiks olla interneti ühendus ja kohvi valmistamise võimalus. Et lõunasöök ka valutult mööduks, siis on olemas suuremates linnades erinevad kullerfirmad, kes valitud toidukohast head ja paremad palad kohale toimetavad. Kõik on rahul: lapsed saavad mängida, töö saab tehtud ilma pideva keelamiseta ja tähelepanu nõudmisteta laste poolt ja ema ei pea tundma süümekat, kuidas distants õppe perioodil lapsed justkui elaksidki nutiseadme sees. Mänguhoos ei tule see nutiseade meelde kellegile. Boonusena on muidugi see, et sa võid lihtsa nupuvajutusega pääseda mõnel päeval toidutegemisest ja valida kas tahad meelepärase toidu tellida kohale linna parimast lastetoidurestoranist või hoopis endale meelepärasemast kohvikust. Või hoopis mõlemast. Pärast viskasd kasutatud nõud prügikasti ja lähed koju – kus suurest mängimisest on lapsed väsinud ja jäävad rutem magama kui tavaliselt – ei jorise ega vingu ega nõua oma special pidzaamat, mis õues nööril kuivab 🙂

Sul on aga töö tehtud ja võid lubada ühe õhtu lemmikraamatu või seriaali taga. Hygge või mis 😀