Tartu toidu- ja veinifestivali toiduala toob külastajateni nii Lõuna-Eesti väiketootjate, tänavatoitlustajate kui ka kohalike pop-up restoranide parimad pakkumised. Küüni tänaval ja parkides laiuva toiduala fookus on kohalikul toidul ja toorainel – võimalik on maitsta ja kaasa osta Eesti väiketootjate toodangut, einestada mõnusates pop-up söögikohtades ning nautida head elavat muusikat ja meelelahutusprogrammi. Traditsiooniliselt valitakse festivali raames “Tartu maitse”.

Lisaks maitseelamustele pakutakse festivalil ka rikkalikku veinivalikut erinevatest paikadest üle maailma ning võimalus on osa võtta degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt. Kohapeal on esindatud nii suuremad kui ka väiksemad Eesti veiniimportijad ning ka kõige nõudlikum gurmaan saab sortimendist leida oma lemmiku. Lisainfot huvilistele https://www.maitsevtartu.ee/

Meie sattusime täna poolkogemata Tartusse, käisime autopesulas ja teismelise piiga sõbrannale uhkeid õhupalle ostmas. Teate, küll, mis on pea meetri kõrgused ja poes puhutakse heeliumit täis. Lihtsalt teadmiseks, et Tartus on vähemalt kaks poodi, kus saab heeliumiga õhupallide täitmist. Mõlemad on “Kraba”d ja üks neist asub Eedenis ja teine Sepa tänaval.

Igatahes sünnipäeva kingitus autosse pressitud, suundusime siiski kesklinna toidualale. Ausalt, ma isegi ei teadnud, et meil Eestis nii palju tänavatoidu pakkujaid on 🙂 Ja minu suureks rõõmuks silmasin juba paari aasta tagusest Jõgeva treffil meeldivast kogemusest meeldejäänud tänavatoidu autot Kaks kokapoissi. https://www.instagram.com/kaks_kokapoissi/

Ilmselgelt ei suutnud ma seekord sellest mööda kõndida ja ostsin väikse põnniga kahepeale Peipsi kohafilee koos parmesani friikartulitega. Olgu öeldud, et me pole erilised kalainimesed aga seda einet sööks teinegi kord veel. Väiksele poisile maitses kala väga ja kartulidki leidsid kiiresti tee näpu vahelt kõhtu.

Minu meelest parim maitse ever 😉

admin Puhkusejutud